• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

12.03.2008 Tarih 26814 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan 5746 Sayılı Araştırma Ve Geliştirme Faaliyet

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Yabancılara Süresiz Çalışma İzni- Ama Hangi Şartla?
Türkiye’nin Ar-Ge ve yenilik ekosistemini güçlendirmek, teknoloji transferini sağlamak, işletmelerin teknoloji seviyesini yükselterek katma değeri yüksek ürünler üretilmesini sağlamak için eğitim düzeyi, mesleki deneyimi, bilim ve teknolojiye katkısı, Türkiye’deki faaliyetinin veya yatırımının ülke ekonomisine ve istihdama etkisi önemli olan yabancılara, süresiz çalışma izni verilebilecek.
Türkiye’nin Ar-Ge, yenilik ve tasarım alanındaki gelişimini hızlandıracak ve teknolojik ilerlemesine katkı sağlayacak nitelikteki yabancılara verilen çalışma izinleri, Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun kapsamında öngörülen sürelere tabi olmaksızın düzenlenecek. Bu yabancıların çalışma izni başvuruları,
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının olumlu görüşü üzerine karara bağlanacak.
***YUKARDA BELİRTİLEN KANUN MECLİS'E GÖRÜŞÜLMEK ÜZERE GÖNDERİLMİŞ. SİZCE % 10.5 OLAN İŞSİZLER ORDUSUNUN BULUNDUĞU ÜLKEMİZDE BU DURUM SİZCE DOĞRUMU? BU ORDUNUN İÇİNDE ÜNİVERSİTE MEZUN KALİFİYE ELEMANLARDA VAR. BU ARKADAŞLARA BİR İMKAN SAĞLAMAK VARKEN NEDEN "YABANCILARA SÜRESİZ ÇALIŞMA İZNİ" ÇIKARTILIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM. BU KONUYU BAHSETMİŞKEN ŞUNU DA UNUTMAYALIM BU İŞSİLER ORDUSU İÇİNDE MAAŞI BEĞENMİYEN VE İŞİ BEĞENMİYEN BEN NİYE İŞİN AYAĞINA GİDİM İŞ BENİM AYAĞIMA GELSİN DİYENLERDE MEVCUTTUR.***
***ÜLKEMİZDE İŞSİZ VAR İKEN BU KANUNUN BU MADDESİNİN ÇIKMASI YERSİZ*** DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Ekli dosyalar

• imgres.jpg
    imgres.jpg
    11,3 KB · Görüntüleme: 2