27 Aralık 2014 Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Iş Yeri Hekimliği Sınav Sonucu

Konu, 'Bakanlık Duyuruları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Sayın arkadaşlar,

27 Aralık 2014 İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği Sınav Sonuçları açıklanmıştır.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=2781

Konu altından sonuçlarınızı bekliyoruz.. Herkese hayırlı olsun..

Ali KİLCİ ve Salih Taşçi bunu beğendi.
  2. Salih Taşçi

Salih Taşçi isgTR Üyesi

Arkadaşlar şimdiden hayırlı olsun. İptal olmasını düşündüğünüz sorular var mıdır? Fabrikada iki arkadaşım 1 soru ile maalesef kaldılar...

Ozan Aygün, Ali KİLCİ ve Hüsnü ŞOS bunu beğendi.
  3. mkibaroglu

mkibaroglu isgTR Üyesi

Bu sınavda İSG uzmanı olan arkadaşlarımızı kutluyorum.Sınav soruları yayınlandı mı. OSYM ve genel müdürlüğün sayfasında göremedim.

4. Ali KİLCİ

Ali KİLCİ İ.G.U. - T.M.G.D. Yönetim Grubu

Sınava katılan 3 tanıdığım vardı ve 3 ü de sınavdan maalesef başarısız oldular...
    Sınava katılanların hatırladıkları soruları buraya yazabilirlerse yanlışlık, eksiklik varmıdır bunlar hakkında tartışabiliriz.

5. Gökhan YILDIRIM

Gökhan YILDIRIM isgTR Üyesi

Salih Bey 1 soru iptal edilmiş fakat sonuçlara yansımış mı orası belli değil. Bu arada sınav sorularının %10 luk kısmını da açıklamışlar.

Ekli Dosyalar:

Hüsnü ŞOS bunu beğendi.
  6. mkibaroglu

mkibaroglu isgTR Üyesi

Bu %10 luk soru açıklanması ile ilgili maddeyi Anayasa mahkemesi iptal etmemişmiydi. Soruların hepsinin yayınlanması lazım

7. Ali KİLCİ

Ali KİLCİ İ.G.U. - T.M.G.D. Yönetim Grubu

27 Aralık 2014 tarihinde yapılan İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği sınavında sorulan soruların %10’luk kısmı yayınlanmış olup ekte yer almaktadır.

1. 27 Aralık 2014 A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
    2. 27 Aralık 2014 B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
    3. 27 Aralık 2014 C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
    4. 27 Aralık 2014 İşyeri Hekimliği Sınavı
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında 15. soru iptal edilmiştir. (1 soru) İptal edilen soru aşağıda yer almaktadır.

15. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre, işverenin onaylı deftere ilişkin yükümlülükleriyle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

A) İşyerinin bağlı olduğu Çalışma ve İş Kurumu il müdürlükleri, Genel Müdürlük veya noterce her sayfası mühürlenmek suretiyle onaylanır.

B) Bu deftere yazılan tespit ve öneriler iş güvenliği uzmanına tebliğ edilmiş sayılır.

C) Asıl sureti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; diğer suretleri ise işveren tarafından saklanır.

D) Defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından iş güvenliği uzmanı sorumludur.

E) Teftişe yetkili iş müfettişleri, işverenin uygun bulduğu zamanlarda defteri inceleyebilirler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ocak 2015
  8. Ozan Aygün

Ozan Aygün isgTR Üyesi

İş yeri hekimliği sınavı ile ilgili iptal edilen soru varsa paylaşabilirmisiniz,
    Teşekkürker...

9. Salih Taşçi

Salih Taşçi isgTR Üyesi

Sayın Gökhan Yıldırım ;
    Mahkeme kararı ile birlikte OSYM nin soruların tamamını yayınlaması gerekiyor. Buna istinaden de gerekli düzeltmenin yapılması doğru olacaktır.

10. serkancan uçar

serkancan uçar isgTR Üyesi

75 puan aldım artık c sınıfı uzmanıyım bende

Salih Taşçi ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  11. Salih Taşçi

Salih Taşçi isgTR Üyesi

Gökhan Yıldırım C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığınız hayırlı olsun...