• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Alçı Levha Ve Profil Uygulayıcısı Nedir?

Meslek Tanımı

Duvar dış kısımlarına alçı uygulayan, bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan uygulaması yapabilen kişidir.

Giriş Şartları

• İlkokul okumak ya da okur yazar olmak,
  • Mesleği icra edebilmek için sahip olunması gereken fiziki ve bedeni yeterliliğe sahip olmak.
  • Yapı tamamlama işleri ile dekorasyon işlerinde hali hazırda çalışmak.
İstihdam Alanı

• Mesleği icra edebilecek kazanımlara sahip olan kişi İnşaat teknolojisi işlerinde,
  • İnşaat sektöründe, dekorasyon ve yapı tamamlama işlerinde çalışabilirler.
Eğitim Öğretim Ortam ve Donanımları

• Mesleğin eğitimi halk eğitim ve mesleki eğitim merkezlerinde verilmekte olup, bazı işletmelerde de bu eğitimler verilmektedir.
  • Program eğitiminin verilebilmesi için inşaat teknolojisi ortamında ve mesleğin gerektirdiği ekipmana ihtiyaç vardır.
Belgelendirme

• Mesleki eğitim programlarında bireye eğitim aldığı mesleğin yeterliliklerini kazanabilmesi amaçlanmaktadır.
  • Sertifika programı boyunca eğitim alan kişiye modüler program çerçevesine başarılı olduğu modüller ve programın tümü için belge verilir.
  • Bireyler mesleki düzeyine göre sertifika alabilirler.
  • Kişiler ileriki yaşamlarında meslek değiştirmek isterlerse, mesleğin ilişkili olduğu başka mesleklere yönelmek isterlerse, aldıkları bu eğitimde değerlendirilecektir.
  • İkinci meslek için aradaki fark modüllerini tamamlamak, mesleğe geçmek için yeterli olabilecektir.
  • Program bitiminde kişilerin aldıkları eğitim belgelendirilir. Bu belgeler istendiğinde başka mesleki eğitim programları için de değerlendirilebilir.
  • Alçı levha ve profil uygulayıcısı mesleki eğitimi başarıyla bitirenler ve gerekli yeterlilikleri kazananlar, sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Programın toplam eğitim süresi, 40/8 saattir.
  • Eğitimler, okul, işletme ve bireysel öğrenme için modüler dağılım şeklinde verilmektedir.
Kazanımlar

Program bittiğinde kursiyer şu kazanımları elde etmiş olacaktır,

• Mesleğin ait olduğu daldaki genel bilgi ve beceriyi kazanacak,
  • Alanın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip olacak,
  • Mesleği ile ilgili işleri yapabilecek,
  • Mesleği ile ilgili özel işler hakkında bilgi sahibi olacak,

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!