• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Asansör Sistemleri Bakım Onarım Mesleki Eğitimi Nedir ?

Meslek Elemanı Tanımı

Her türlü asansörlü emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacak Bakım ve Onarım işlerini kendi başına ve yapabilme bilgi ve becerisine sahip nitelikli bireydir.

Giriş Şartları

• Okur yazar olmak yada ilköğretim mezunu olmak,
  • Meslek için gereken işleri yapabilmek için gerekli bedensel ve fiziksel özellikleri haiz olmak.
İstihdam Alanları

Elektrik elektronik sektöründe asansör ve yürüyen merdiven teknik servislerinde istihdam alanı bulabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamı Ve Donanımları

• Mesleki Eğitim Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve sektördeki işletmelerde asansör bakım onarım mesleki eğitimleri verilmektedir.
  • Programın uygulanması için gereken ekipman ve elektrik elektronik teknolojisi standart alanı sağlanmalıdır.
Belgelendirme

• Asansör sistemleri bakım ve onarım mesleki eğitimi programındaki amaç, meslek elemanlarının sahip olması gereken özellikleri kazandırmaktır.
  • Sertifika öğretim programı boyunca kişilerin kazandıkları yeterlilikler, modüller ve tamamladığı eğitimler belgelendirilir.
  • Öğretim programı bitiminde ilgili kazanımları elde eden bireylerin aldıkları belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir.
  • Kişiler ileriki dönemlerde meslek değiştirmek yada mesleğin ilişkili olduğu farklı alanlara geçmek için eğitim almak isterlerse, kazandıkları bu yetkinlikler değerlendirilir.
  • İkinci meslekteki fark eğitimlerine tamamlayanlar, kendini bu meslekte yetiştirebilir.
  • Eğitim öğretim programını bitiren kişilerin kazandığı yeterlilikler belgelendirilir ve gerektiği durumlarda sertifika programlarında değerlendirilir.
  • Meslek seviyesine ve yeterliklerine sahip olabilen kişiler sertifika almaya hak kazanacaktır.
Eğitim Süresi

• Asansör sistemleri bakım ve onarım mesleki eğitimi süresi 120/ 72 saattir.
  • Eğitimler modüllere ayrılmış halde verilmektedir.
Kursiyer Kazanımları

• Mesleki eğitim programını tamamlayan kişiler mesleğe yönelik olarak şu kazanımları elde edecektir.
  • Mesleği ait alandaki genel bilgi ve becerileri kazanır.
  • Alanın gerektirdiği temel özelliklere sahip olur.
  • Meslek ile ilgili işleri yapabilir,
  • Meslek ile ilgili özel mesleki yeterlilikleri kazanır.
  • Kendi hızına göre daha çabuk ve daha aktif öğrenme olanağı bulur

26 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!