• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Benim Vekilim... (haberexen) Engin Konyaligil Yazdı.

Engin KONYALIGİL

Kayıtlı Üye
Sertifika
A Sınıfı
Firma
Sağlık Bakanlığı
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

samsunisg@gmail.com
Ülkemiz genelinde Milletvekili adaylarımız belli oldu. Ve artık son dönemeçteyiz, peki vatandaş nasıl bir milletvekili istiyor?

Adaylar adına zorlu ve oldukça heyecanlı geçeceği beklenen son iki günün içerisindeyiz.

Hangi siyasi partiden olursa olsun her birinin kendine has heyecanları, hayalleri, düşleri ve bir hedefleri var mutlaka! Onlar bu duyguları yaşarken peki ya onları seçecek seçmen hangi duygularda.

Adayların hayalleri olurda, seçmenin olmaz mı?

Yüreği geniş, umutları sağlam, mücadeleci ve hırslı, zafer ve başarıları göğe çıkaracak kadar istekli olan bir adayı kim istemez ki…

Türkiye her dönemde çeşitli provokasyonlar ve eylemlerle karşılaşmıştır. Ve hepsinde de alnının akıyla çıkmayı başarmıştır.

Seçime son iki gün kala; Umulmadık yerlerde, umulmadık kişiler tarafından sinsi planlar sahneye koyulabilir. Provokasyon çağrıları olabilir. Aman ! Diyelim.

Benim tavsiyem halkımızın sağduyulu olması, huzur ve barış içerisinde bir seçimi daha geçirmemizdir.

Adaylarımızın bu tarz provokasyonlara hazırlıklı ve temkinli olmak zorundalar.

Bir taraftan davalarında dimdik durmalı, bir taraftan da süreci iyi yönetecek bir lider olmalıdırlar.

Yanlış adımlar atılmamalı, sıradan insanlar gibi davranmamalı ve kitleleri peşinden sürükleyecek bir lider havasından kesinlikle sapmamalıdırlar.

Bunun yanında bu toprakların şuanda en çok ihtiyacı olan barış, huzur ve istikrarı devam ettirecek, siyasi partilerinin görüşlerini seçmene empoze etmek için yarışmalıdırlar.

Yoksulla zengini, kadınla erkeği, farklı kültürel kimlikleri, farklı anlayışları aynı demokratik zemin içerisinde birleştirerek çalışmalarını yürütmelidir.

Özellikle bölgelerinde sosyolojik, ekonomik, kültürel, sağlık ve eğitim sorunlarına duyarlı olmalıdırlar.

Yukarıdaki bahsettiğim huy ve meziyetler mevcut milletvekili adaylarımız çoğunda olan meziyetler olabilir. Önemlisi olan bu meziyetleri geçmişte ve gelecekte vatandaşa sunum şekilleri ve yapılan icraatlar olacaktır.

Kısacası;

Benim vekilimin kalbide, gözü de, gecesi ve gündüzü de “BEN” olmalıyım!

Benim vekilim, benim gönlümde ki arzularımı, özlemlerimi, dile getirmeyi bilmeli!

Benim vekilim, benim yaşantımı, kültürümü, kalitemi yansıtmalı!

Benim vekilim, müslüman dünyasında katledilen canların hesabını sormalı!

Benim vekilim, eskiden alışılagelmiş düzene karşı dur diyebilmeli!

Benim vekilim, “Yeter! Söz milletindir.” diyebilmeli!

Benim vekilim, dünyaya Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını göstermeli!

Benim vekilim, İstanbul gibi esrarengiz, Rize gibi hırçın, Çanakkale gibi vakurlu olmalı!

Benim vekilim, Karadeniz’in kemençesi, Trakya’nın ayçiçeği, Çukurova’nın pamuğu olmalı!

Benim vekilim, Konya da Mevlana, Sivas’ta Pir Sultan, Nevşehir’de Yunus Emre olmalı!

Benim vekilim, bu ülkenin yıllarca beklediği barış ninnilerini devam ettirmeli!

Benim vekilim, Engin KONYALIGİL’in sesi olmalı!

Pazar günü yapılacak genel seçimlerde tüm milletvekili adaylarımıza başarılar diler;

Ülkemiz, milletimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Ayrıca süper lig yolunda “Şehr-i Samsunun” evlatlarına başarılar dilerim.

Saygılarımla…

“Kalbinizin asıl sahibine emanet olun.”