• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Betonarme Demircisi Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek tanımı

Belirli projede bulunan ölçü ve şekillerdeki beton kalıpları hazırlayan, söküm ve bakım işlemlerini yapan, nitelikli kişi betonarme demircisidir.

Giriş Şartları

• Okur yazar olmak,
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek bilgi birikimi ve bedensel yeterliliğe sahip olmak,
İstihdam alanları

• İnşaat teknolojisi konusunda çalışma yapan iş yerlerinde çalışabilirler.
  • Yapı, betonarme, inşaat sektörü, şantiye ve yapı elemanı üretim tesislerinde çalışabilirler.
Eğitim Öğretim Donanım ve Ortamları

• Eğitimler, halk eğitim ve mesleki eğitim merkezleri ile sektördeki işletmeler tarafından verilebilmektedir.
  • Eğitimlerin anlatılabilmesi için inşaat alanı donanımı ve ekipmanı bulunmalıdır.
Belgelendirme

• Betonarme demircisi mesleki eğitimi amacı; bireye mesleğin gerektirdiği yetkinliği kazandırabilmektir.
  • Program süresi boyunca kişilerin aldıkları modüler eğitimler belgelendirilir.
  • Öğretim sonunda kişilerin kazandıkları yetkinlikler ilgili mevzuat doğrultusunda sertifikalarda belirtilir.
  • Kişiler ileride meslek değiştirmek istedikleri taktirde, aldıkları bu eğitimler de değerlendirilir.
  • İkinci meslek için aradaki fark modülünü tamamlayan kişiler ikinci meslek alanında da çalışma ve belge ala hakkına sahiptirler.
  • Programda eğitim alan kişilerin kazandığı yetkinlikler istendiğinde başka meslek eğitimleri için de değerlendirilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği kazanımları elde eden bireyler sertifika lamaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Betonarme demircisi mesleki eğitim süresi 1000/696 saattir.
  • Mesleki eğitimler, okul, işletme gibi kurumlarla iş birliği içinde yürütülebilir.
Kursiyerin Kazanımları

• Kursiyer betonarme demircisi mesleki eğitim programını bitirdikten sonra,
  • Meslek alanındaki bilgi , beceri ve donanıma sahip olacaktır,
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek yetkinliği kazanacaktır,
  • Özel mesleki yeterlilik ve donanıma sahip olacaktır,

07.04.2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!