• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Bilgisayarlı Makine Programcısı Mesleki Eğitimi

Mesleki Eğitim Seviyesi: 4

Meslek Tanımı

Makine parçalarını işleyebilen, talaşlı üretim makineleri kullanmayı bilen, makinelerin kontrol ve ayarlarını yapabilen makine sistemleri bakım ve onarımını yapabilen kimselerdir.

Giriş Koşuları

• İlköğretim mezunu olmak,
  • Mesleği icra edebilmek için gereken fiziki ve bedensel yeterliliklere sahip olmak.
İstihdam Alanı

Kişiler mesleğin gerektirdiği yetkinlikleri kazandıktan sonra, makine imalat ve kalıpçılık sektöründe istihdam alanı bulabilirler.

Eğitim Öğretim Ortam Ve Donanımları

• Halk eğitim ve mesleki eğitim merkezleri ile sektörde hizmet veren işletmeler tarafından mesleki eğitim verilmektedir.
  • Makine teknolojisi alanı donanımları ve ekipmanları gerekmektedir
Belgelendirme

• Mesleki eğitim programında bilgisayarlı makine programcısı olabilmek için sahip olunması gereken eğitim öğretim verilmesi amaçlanmaktadır.
  • Sertifika programı boyunca eğitim alan kişiye modüler program çerçevesine başarılı olduğu modüller ve programın tümü için belge verilir.
  • Bireyler mesleki düzeyine göre sertifika alabilirler.
  • Kişiler ileriki yaşamlarında meslek değiştirmek isterlerse, mesleğin ilişkili olduğu başka mesleklere yönelmek isterlerse, aldıkları bu eğitimde değerlendirilecektir.
  • İkinci meslek için aradaki fark modüllerini tamamlamak, mesleğe geçmek için yeterli olabilecektir.
  • Program bitiminde kişilerin aldıkları eğitim belgelendirilir. Bu belgeler istendiğinde başka mesleki eğitim programları için de değerlendirilebilir.
  • Mesleki eğitimi başarıyla bitirenler ve gerekli yeterlilikleri kazananlar, sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Programın toplam eğitim süresi, 2280/1504 saattir. Bununla beraber, 440/224 saatlik mesleki eğitim modülleri ve 864 saatlik mesleki uygulamalar da bu süreye dahildir.
  • Eğiti süresi modüllerde ayrıldığı şekilde uygulanacaktır.
Kursiyer Kazanımları

• Program bitiminde kursiyer,
  • Makine teknolojisi alanında teknik bilgi ve beceriye sahip olabilecektir.
  • Kendi alanında yetkinlik kazanmış olacaktır.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek, özel mesleki yeterliliklere sahip olacaktır.
  • Kendi kendine öğrenme hızından çok daha hızlı ve aktif bir şekilde işi öğrenecektir.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!