• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Boru Kaynakçısı Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

Yapılara boru tesisatı döşeme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Giriş Şartları

• Okur yazar olmak yada ilköğretim mezunu olmak,
  • Meslek ile ilgili işleri yapabilecek niteliklere sahip olmak.
İstihdam Alanları

• Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme sektöründe fabrika kazan dairelerinde,
  • Isıtma tesisatı taahhüt firmaları gibi yerlerde iş imkanı bulabilirler.
Eğitim Öğretim Ortamları Ve Donanımları

• Mesleki Eğitim Merkezi ve halk eğitim merkezi ile sektördeki işletmelerde mesleki eğitimler verilir.
  • Eğitim için, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı standart donanımları ile ekipmanları tahsis edilmelidir.
Belgelendirme

• Boru kaynakçısı mesleki eğitimi amacı, meslek elemanlarının sahip olması gereken yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim vermektedir.
  • Program sürecince kişilerin kazandığı yeterlilikler, aldığı eğitimler ve tamamladığı modüller belgelendirilir.
  • İleride meslek değiştirmek için eğitim almak isteyenler, fark modüllerini tamamlayarak ikinci meslekte kendilerinin yetiştirebilir.
  • Meslek seviyesine ve yeterliklerine sahip olan başarılı kursiyerler sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Toplam eğitim süresi 440/ 352 saat olarak planlanmıştır.
  • Eğitimler okul, işletme ve bireysel öğrenme için modüllere ayrılmış halde uygulanır.
Kursiyer Kazanımları

• Mesleki alanda temel bilgi beceri ve donanım kazanmış olurlar.
  • Alan ile ilgili temel özelliklere sahip olarak mesleğin gerektirdiği işleri yapabilirler.
  • Ayrıca mesleği ile ilgili özel mesleki yeterlikleri de kazanırlar.

28 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!