• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Dış Cephe Kaplama Ve Yalıtım Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

Teknik gereklilik ve kurallarına uygun bir şekilde; dış cephe kaplaması, profil ve yalıtım malzemeleri ile ısı ve ses yalıtımı uygulaması yapabilen kişidir.

Giriş Şartları

• Okur yazar olmak ya da ilkokul mezunu olmak,
  • Mesleği icra edebilmek için gereken fiziksel ve bedensel özellikleri haiz olmak,
İstihdam Alanları

• Mesleğin gerektirdiği yetkinliklere sahip olan bireyler,
  • Dış cephe kaplamaları ve profilleri ile yalıtımı, dış cephe kaplama işlerinde,
  • Yalıtım malzemeleri ve sıvaları ile dış cephe kaplama işlerinde,
  • Alçı plaka profilleri ile duvar giydirme dekorasyon işlerinde,
  • Yapı tamamlama işlerinde çalışabilirler.
Eğitim Öğretim Ortamı Ve Donanımları

• Dış cephe kaplama ve yalıtım mesleki eğitimi, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yetki verilen eğitim kurumlarınca verilmektedir.
  • Eğitimlerin uygulanabilmesi için İnşaat Teknolojisi standart alan donanımları ve ekipmanları gerekmektedir.
Belgelendirme

• Sertifika programının amacı, dış cephe kaplama ve yalıtım mesleği konusunda yeterli eleman yetiştirmektir.
  • Mesleki öğretim programı süresinde bireylerin aldığı eğitimler ve kazandığı yeterlilikler belgelendirilir.
  • Program sonunda bireyin aldığı belgeler mevzuat çerçevesinde sertifikada değerlendirilir.
  • Kişiler gelecekte meslek değiştirmek için mesleki eğitim almak isterse, kazandığı yeterlilikler göz önünde bulundurulacaktır.
  • Fark modülünü tamamlayanlar, diğer meslekte çalışma imkanı bulabilir.
  • Eğitim programını başarıyla bitiren kişiler sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Dış cephe kaplama ve yalıtım mesleki eğitimi toplam süresi 40/ 32 saat olarak ayarlanmıştır.
  • Eğitim süresi okul işletme ve bireysel öğrenme için dağılım göstermektedir.
Kursiyer Kazanımları

• Program bitiminde kursiyer mesleğe yönelik olarak şu becerileri kazanacaktır;
  • Mesleğe ait alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecek,
  • Alanında ihtiyaç duyduğu temel yeterliliklere sahip olacak,
  • Meslek ile ilgili işleri yapabilecek,
  • Meslek ile ilgili özel mesleki yetkinlikleri kazanabilecek,
  • Kendi hızına göre daha hızlı ve aktif öğrenme olanağı bulabilecektir.

24 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!