• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eski Işveren 2 Yıl Sorumludur

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Eski işveren 2 yıl sorumludur
Tem 23, 2015 - Eski işveren 2 yıl sorumludur
ali_serbetci.jpg
Ali Şerbetçi

2012 yılında İstanbul’da bir belediyede çalışmaya başladım. 2 yıl, 10 ay taşeron elemanı olarak çalıştım. Sonra ihale yapıldı, şirket değişti. Yeni şirket eski şirketteki haklarımıza karışmadığını belirtti. Buna göre eski şirketteki alacaklarımız için ne yapabiliriz? Sonuçta işten çıkartıldık, yeni şirkete geçtik.B.G.

İş Kanunu’na göre ihaleli işlerde işverenin değişmesi işyeri devri olarak kabul edildiğinden eğer istifa dilekçeniz yoksa eski işverende yeni işverende haklarınızdan birlikte sorumlu olur. Eski işverenin sorumluğu 2 yıl devam eder

Moderatörün son düzenlenenleri: