Fore Kazık Ve Büyük Iş Makinelerinde Yaşanan Kazalar Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Enver Çığşar tarafından paylaşıldı.

1. Enver Çığşar

Enver Çığşar Yönetim Grubu

selam arkadaşlar fore kazık makinesi ile çalışmalarda dikkat edilmesi gereken unsurları anlatacağım size
    sizlerin de desteklerini bekliyorum Ao5XdC0-Qghh9fmJuIjz28cYnBDKMhBiE5HVRd9oo-zM.jpg
    Yukarıdaki fotoğraf da gördüğünüz gibi büyük iş makinelerinin kazaların büyük kısmı zemin kaynaklı olmaktadır bu fotoğraf konya dan bir şantiye ye aittir
    Öncelikli olarak bu işler operatörün gerçekten çok iyi olması gerekiyor çünkü makinen az hızlı gitmesi bile kazaya sebep verebiliyor
    ikinci olarak makinen periyodik kontrolleri halat sertifikaları
    üçüncü olarak günlük yapılan kontrolleri
    devamını fırsat buldukça yazacağım arkadaşlar sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Fatih Özcan ve Musa Kamil Ekin bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Oluşacak konuyu sonradan derlemeni bekliyorum Enver,

Bu iş makinelerinin yanında yağcı diye tabir edilen personelle çalışmaktadır. Bunların dışında kimsenin bölgeye girişine izin verilmemelidir. Yağcılarında yanlış hatırlamıyorsam çalışan makineye 10 m den daha fazka yaklaşmaması gerekiyor.

Delici makinelerin delme bomlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bomlar kırılabiliyor. Tabi bular pahalı olduğu için genelde kaynak yapılıyor fakat kaynak yapılan bölgeler artık zayıfladığı için ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor.

Delinen çukurlar ilgili kısmı Enver 'e bırakıyorum. O kadar anlattık çıkarsın birşeyler :D

Enver Çığşar ve Musa Kamil Ekin bunu beğendi.