Havalı Kompresör Tabancasıyla Şaka Hastanede Bitti!

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Üst Yönetim

  Mesajlar:
  1.128
  Karaman'da bir plastik doğrama fabrikasında çalışan H.Ş.T., iş arkadaşı R.H.'nin makatına şaka olsun diye havalı kompresör tabancası soktu. Bağırsakları yırtılan R.H. hastaneye kaldırıldı.
  haber.jpg
  Olay, dün saat 20.15’de Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir plastik doğrama fabrikasında meydana geldi. H.Ş.T. (39) ve R.H. (42) iş bitimi iddiaya göre şakalaşmaya başladı. Şakalaşmanın dozunu artıran H.Ş.T., iddiaya göre havalı kompresörün tabancasını R.H.’nin makatına tutması sonucu, R.H.’nin karnında şişme oldu. Karnı bir anda havayla dolan R.H., H.Ş.T. ve diğer iş arkadaşları tarafından otomobille Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bağırsaklarına hava dolduğu ve yırtılmaya meydana geldiği saptanan R.H., ameliyata alındı. R.H.’nin ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

  Polise ilk olarak R.H.’nin havalı kompresörün tabancasını üzerine düştüğünü belirten iki arkadaş, daha sonra şakalaştıklarını itiraf etti. H.Ş.T. de polis tarafından gözaltına alındı.

  BİR BENZERİ İSTANBUL'DA YAŞANMIŞTI

  İstanbul'daki Ayazağa Sanayi Sitesi'ndeki bir marangozhanede çalışan işçi, iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresörle temizlerken şaka olsun diye arkadaşının makadına doğru hava tutmuştu. Buna kızan arkadaşı da "Şaka öyle olmaz böyle olur" diyerek hava tabancasını alıp şakayı yapan arkadaşıın makadına sokmuş ve bağırsakları patlayan işçi, hastane yolunda hayatını kaybetmişti.

  Muammer ŞEN/KARAMAN, (DHA)

  BENZER BİR HABERE DAHA BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

  Kaynak : Posta
   
  Ali KİLCİ bunu beğendi.
 2. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.199
  Böyle şaka olmaz olsun. Bu şakayı düşman bile yapmaz...
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 3. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ İ.G.U. - T.M.G.D. Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  292
  Geçtiğimiz tarihlerde de aynı olaydan bir ölüm vardı. İlerideki tarihlerde de olacaktır... Sağolsun OSGB lerimiz ve insanlarımızı çok güzel eğitiyorlar... (Tüm OSGB leri kapsamaz.)
   
  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.
 4. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.199
  Dört dörtlük eğitim verdiklerine inanmıyorum. Eğitim verdik mi verdik verdiklerine dair personel imza föyünü imzaladı mı bitti...
   
 5. Servet Yortumluk

  Servet Yortumluk isgTR Üyesi

  Mesajlar:
  100
  okumak ve öğrenmek cahilliği alır,
  fakat eşeklik baki kalır,
  ne verdiğiniz önemli değil , ne alındığı ve uygulandığı önem arz eder,
  kolay gelsin, kazasız günler,
   
  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.