• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İlk Yardım Çantası

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
TANIMI: Aniden hastalanan veya kazaya uğrayan kişiye yapılacak ilk müdahalede kullanılmak için içerisinde çeşitli ilk yardım malzemelerinin bulunduğu çantadır.

YAPISI: İlk yardım çantası, kullanıldığı yere göre değişik büyüklükleri olan, darbelere dayanıklı malzemeden imal edilmiş kutudur.
Çantanın üzerinde mutlaka Kızılay’ı simgeleyen hilal olmalıdır.

Çantanın içerisi sarsıntılardan ( taşınırken ) malzemelerin hasar görmemesi için sünger, dışı ise toz ve nem aldırmayacak şekilde imal edilmiş olmalıdır.
Çantanın içerisinde aşağıda belirtilen ilk yardım malzemeleri mutlaka olmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
1- İlk yardım çantası kullanım yerlerine göre değişik büyüklüklerde olabilir.
2- Çanta, darbelere dayanıklı malzemeden imal edilmeli, içine toz ve nem aldırmamalı, içi ise sünger kaplı olmalıdır.
3- Çantanın üzerinde Kızılay’ı simgeleyen hilal mutlaka olmalıdır.
4- Çantanın kapağı herkes tarafından kolaylıkla açılabilir olmalı.
5- Çantanın taşıma sapı olmalıdır.
6- İlk yardım çantasının içerisinde mutlaka bulunması gereken malzemeler;
a) Oksijenli su,
b) Gazlı bez,
c) Pamuk,
d) Serum fizyolojik % 0.9 luk,
e) Üçgen sargı bezi,
f) Silindir sargı bezi,
g) Elastik sargı bezi,
h) Yara bandı,
ı) Flaster,
i) Çengel iğne,
j) Turnike lastiği,
k) Makas,
l) Amonyak-kolonya

Not: İlk yardım çantasında iş yerinin özelliğine uygun (zehirlenme, yılan sokması v.b. şeylerin çok olduğu yerlerde) acil ihtiyaç duyulabilecek malzemeler de siparişte belirtilmelidir.

7- Çanta üzerinde;
-Hilal

İlk Yardım Malzemeleri Üzerinde;
-Yapımcı firma adı ve sembolü,
-İmal yılı ve son kullanım tarihi,

silinmeyecek şekilde bulunmalıdır.
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!