• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Inşaat Merdiveni

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Baştan aşağı uygunsuz bir inşaat merdiveni. Merdiven hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

insaat merdiveni.jpg

Öncelikle ahşap merdivenin hiç bir standardı olmadığından dolayı kullanılması yanlış. Nasıl bir uzman çalıştırıyorlar anlamadım. yada çalıştırıyorlar mı acaba :S

Bir kere Ali bey in söylediği gibi ahşap merdivenin olması baştan ilk kusuru. Sonrasında merdiven açısı yanlış.Merdivenin konulduğu zeminin tahta olması ve taşıyacağı yük kapasitesi belli değil. Şimdilik aklıma gelen kısımlar bunlar. Siz de bir kaç örnek verebilirseniz eğer..

Merdiven materyaline birşey söylemeden gördüklerimi söyleyeyim. Merdiven geriye doğru kaymasın diye stopper yapmışlar fakat yana doğru hareket etme ihtimali atlanmış burada. Merdivene korkuluk gerekir bu yer için. Basamak araları gördüğüm kadarıyla standart dışı buda tırmanmayı zorlaştırır. Merdiven basamakları imal edildiği gibi dikey değilde 5*20 kalastan yatay olarak yapılması daha doğru olurdu.

Merdivenin üzerine konulduğu platform tahtaları uygun değil, kırık ve deforme olmuş. Ayrıca genişlik tabanda kalas kullanımına uygun değil bence.

Tamamen tehlike kokusu hissediyorum. Merdivenin ahşap olması, duruş açısı hatalı olması,basamaklar arası çok açık olması, esnek tahtalar üzerine kurulu olması, korkulukların olmaması ve bir yere bağlı olmaması...