Inşaat Merdiveni

Konu, 'Uygunsuzluk Fotoğrafları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Baştan aşağı uygunsuz bir inşaat merdiveni. Merdiven hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

insaat merdiveni.jpg

2. Ali KİLCİ

Ali KİLCİ İ.G.U. - T.M.G.D. Yönetim Grubu

Öncelikle ahşap merdivenin hiç bir standardı olmadığından dolayı kullanılması yanlış. Nasıl bir uzman çalıştırıyorlar anlamadım. yada çalıştırıyorlar mı acaba :S

3. Aykut MORALAR

Aykut MORALAR isgTR Üyesi

Bir kere Ali bey in söylediği gibi ahşap merdivenin olması baştan ilk kusuru. Sonrasında merdiven açısı yanlış.Merdivenin konulduğu zeminin tahta olması ve taşıyacağı yük kapasitesi belli değil. Şimdilik aklıma gelen kısımlar bunlar. Siz de bir kaç örnek verebilirseniz eğer..

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Merdiven materyaline birşey söylemeden gördüklerimi söyleyeyim. Merdiven geriye doğru kaymasın diye stopper yapmışlar fakat yana doğru hareket etme ihtimali atlanmış burada. Merdivene korkuluk gerekir bu yer için. Basamak araları gördüğüm kadarıyla standart dışı buda tırmanmayı zorlaştırır. Merdiven basamakları imal edildiği gibi dikey değilde 5*20 kalastan yatay olarak yapılması daha doğru olurdu.

Merdivenin üzerine konulduğu platform tahtaları uygun değil, kırık ve deforme olmuş. Ayrıca genişlik tabanda kalas kullanımına uygun değil bence.

Ersin Bozkurt ve Salih Taşçi bunu beğendi.
  5. Musa Kamil Ekin

Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

Tamamen tehlike kokusu hissediyorum. Merdivenin ahşap olması, duruş açısı hatalı olması,basamaklar arası çok açık olması, esnek tahtalar üzerine kurulu olması, korkulukların olmaması ve bir yere bağlı olmaması...

Fatih Özcan bunu beğendi.
  6. Aykut MORALAR

Aykut MORALAR isgTR Üyesi

Açısıyla ilgili detay H/4 olmalı buarada o kısmı yazmamışım :)