• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Iş Güvenliği Uzmanı Başka Işyerinde Çalışamayacak Mı???

Arkadaşlar merhaba,
30nisan 2015 tarihli "İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK"
Madde-6 da "“(6) İş güvenliği uzmanları tam gün çalıştığı işyeri dışında fazla çalışma yapamaz.”

denilmektedir. Buradan anlaşılması gereken nedir ?

1- Bir işyerinde tam zamanlı olarak çalışan ( İSG Uzmanı olarak değil) kişi başka bir yerde part time İSG uzman olarak çalışamaz mı?
2- Bir iş yeerinde (osgb de olur) tam zamanlı Uzman olarak çalışan bir kişi başka bir işyerinde part time herhangi bir iş yapamaz mı?

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar?

osgb aracılığı ile olsun yada olmasın isg katip üzerinden bir işyerine tam zamanlı olarak (180 saat) atamnız yapılmışsa başka işyerine 37 saatlik fazla mesai hakknızı kullanamazsınız. Aynen bunu diyor.

@ibrahim akın
Merhaba İbrahim bey,

1. maddeniz için: Bir işyerinde iş güvenliği uzmanı olarak değilde başka bir görevde tam zamanlı çalışıyor iseniz (180 saat ) başka bir işyerinde part iş güvenliği uzmanı olarak çalışamassınız. 4857 sayılı iş kanununda madde: 41 ve 63 haftalık çalışma süresi ve fazla çalışma süreleri açıktır.

2. maddeniz için: İbrahim Koç bey açıklamış zaten katılıyorum.

Saygılar,

Kısmi zamanlı olarak aylık 217.5 saat çalışılıyor. Bir işyerinde tam zamanlı olarak çalışıyorsanız başka hiçbir işyerinde çalışamazsınız...

ben aynı zamanda İGU olarak çalışmak istiyorum...OSGB ye bağlı olmadan...Şimdi bir İş Yeri Hekimi de bulursam şahsi çalışabilir miyiz...Dayanağı nedir acaba...Fabrikada Kişi başına çalışma süremi, çalışan sayısına göre mi hesaplayacağım...Şartları vs...teşekkürler

çalıştığım firmada en az ne kadar çalışıyor gösterebilirim kendimi...Danışmanlık firmasındayım...İGU olarak çalışmam için...

@zeynepbahar
isg katip sisteminde çıkan süre kadar gösterebilirsin