• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Manisa Tarım Işçilerine Ağlıyor

Manisa Tarım İşçilerine Ağlıyor
06 Temmuz 2015 Pazartesi 14:59

Kamyonet ile süt tankerinin çarpışmasıyla 15 tarım işçisinin hayatını kaybettiği Manisa'da, adeta yas ilan edildi. Trafik kazasında ölen 15 işçi bugün son yolculuklarına uğurlanacak. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer kazanın tam anlamıyla bir katliam olduğunu söyledi.
iste_kazada_hayatini_kaybedenlerin_isimmleri_h6714.jpg

İŞTE KAZADA HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ
Ümmü Demirkol (38), Ayşe Yaşar (40), Fadime Orhan (48), Zeynep Sezgin (35), Zeynep Ünsal (32), Ümmühan Uysal (30), Dürgüne Kaya (40), Burak Kaya (15), Zahide Çetin (54), Nesrin Aydın (27), Seydi Aydın (52), Kezban Uysal (67), Azize Kars (52), Ayşe Aydın (47), Yıldız Öztürk (41)..
Gülderen Kılıç (55) yaralı.

isim1.jpg

isim2.jpg

Salihli'nin Çökelek mahallesinde aldığı tarım işçilerini üzüm yaprağı toplamak üzere götüren araç kazaya karışmış ve 13'ü kadın 15 işçi hayatını kaybederken, tarım işçilerinden sadece biri yaralı kurtulmiştu. Tarım işçileri ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek. Hayatlarını kaybeden 15 tarım işçisi için mahalle kabristanlığında mezar yerleri hazırlanırken, kazanın hemen ardından ailelerle birlikte süreci takip eden CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, mevsimlik tarım işçilerinin zor şartlar altında iş güvencesi olmadan çalıştırıldıklarına dikkat çekti.

Tarım işçilerinin sosyal güvencesi olmadan çalıştırıldığına işaret eden Biçer, "Tarım işçilerinin mevsimsel olarak dönem dönem bu şekilde çalıştırılmaları, aslında bu kazaların iş kazası kapsamına alınması gerekirken, basit trafik kazası kapsamına alınarak, istatistiksel olarak da iş kazalarına alınmasına engel olan şeyler. Çünkü bu işçilerin çoğu geçici ve sosyal güvencesi olmadan çalışıyor. Böyle olduğu için de bunları bir iş yasası güvenliğine uygun olarak çalışma alanlarına taşınmaları da mümkün olmuyor. Tamamen basit kaza kapsamına alınıyor. Denetim yok, açık kasa. JandarmaBölgesinde olan işler bunlar. Jandarma bölgesinde ne kadar denetim yapılsa da genel bir iş güvenliği denetimi olmadığından, yönetmeliğe uygun hareketler ve taşınma olmadığından mümkün olmayan bir şey. Aslına bir iş kazası bu. Kaza değil katliam aslında ben öyle görüyorum" dedi. - MANİSA-AKHİSAR PRESS .COM

Moderatörün son düzenlenenleri: