• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Metalurji Ve Sanayi Mesleki Eğitimi

Meslek Elemanı

Metalurji mesleğinde çalışan kişiler, demir çelik üretimi artığı olan baca tozunun geri kazanımını sağlayacak işlerde çalışan, Kalite kontrol sistemi konusunda bilgisi olan, proseslere hakim ve çevreye zarara vermeyen, bütün bu işleri iş güvenliği çerçevesinde yapabilen kişilerdir.

Giriş Koşulları
  • Okur yazar olmak,
  • Mesleğin gerektirdiklerini yapabilecek güç ve fiziki yeterliliği sahip olmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair rapora sahip olmak,
İstihdam alanı

Metalurji ve sanayi mesleki eğitimi başarıyla tamamlayan kişiler,Metalurji sektörü ile, premetalurji sektöründeki istihdam alanlarında çalışabilirler.

Eğitim Öğretim Ortam ve Donanımları

Metalurji mesleki eğitimi, hayat boyu öğrenme genel müdürlüğünün yetki verdiği kurumlar tarafından verilebilir.

Eğitimin yeterli bir şekilde uygulanabilmesi için, pirometalurji donanımları ve ekipmanlarının mevcut olması gerekmektedir.

Belgelendirme

Mesleki eğitimlerle, bu mesleğin gerektirdiği niteliklere sahip elemanlar yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Program süresince kişinin aldığı eğitimler ve modüller belgelendirilir.

Program sonunda kişilerin kaznadığı yeterlilikler ilgili mevzuat içinde değerlendirilir.

Kişilerin ileride meslek değiştirmek istemeleri durumunda bu aldıkları eğitim ile edindikleri kazanımlar değerlendirilecektir.

İkinci meslek kolu için aradaki fark modülünün tamamlanması halinde kişiler, farklı bir işte de çalışabilecektir.

Programı başarıyla bitirerek sertifika almaya hak kazanan bireylerin istemeleri durumunda, aldıkları belgeler, başka programlarda da değerlendirilir.

Mesleğin gerektirdiği yetkinliklere sahip olmayı başaran ve eğitimi başarıyla bitiren kişilere mesleki eğitim sertifikası verilir.

Eğitimin Süresi

Eğitimler modüler olarak verilmekle birlikte, eğitim saatleri 80\40 olarak hazırlanmıştır.

Eğitim süresince okul, işletme ya da bireysel öğrenme yöntem ve teknikleri belirtilmiştir.

Kazanımlar

Program bitiminde kursiyer,

Waelz prosesi, teknik mekanik işlemleri, kimyasal arıtma teknik ve yöntemleri, temel lojistik bilgi ve becerilerine sahip olacaktır.

Sektör ile ilgili olarak, temel yıkama ve kurutma işlemleri konusunda bilgi edinecektir.

Numunelerin laboratuarda analiz edilmesi konusunda bilgi, beceri ve yetkinlik edinecektir.

Çalıştığı tesisin çevresel sorumlulukları ile iş güvenliği sorumlulukları konusunda bilgi sahibi olacaktır.

07.04.2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!