Metruk Bina, Yangına Müdahale Eden Itfaiye Çalışanın Üzerine Çöktü

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.195
  METRUK BİNA, YANGINA MÜDAHALE EDEN İTFAİYE ÇALIŞANIN ÜZERİNE ÇÖKTÜ...
  08 Ekim 2015

  TEKİRDAĞ’DA, METRUK BİNA YANGINA MÜDAHALE EDEN İTFAİYE ÇALIŞANI, BİNANIN ÇÖKMESİYLE ENKAZ ALTINDA KALDI.


  [​IMG]
  IHA

  [​IMG]

  İTFAİYE ÇALIŞANIN, BİR SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU MAHSUR KALDIĞI YERDEN KURTARILDI.

  [​IMG]

  EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, SÜLEYMANPAŞA İLCESİNE BAĞLI ERTUĞRUL MAHALLESİ ŞİFA SOKAK'TA HENÜZ BİLİNMEYEN BİR NEDENDEN DOLAYI METRUK BİNADA YANGIN ÇIKTI.

  [​IMG]

  İHBAR ÜZERİNE OLAY YERİNE GELEN İTFAİYE EKİPLERİ, YANGINI KISA SÜREDE SÖNDÜREREK SOĞUTMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.
  [​IMG]

  TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANI EMİN PEHLİVAN GAZETECİLERE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, YANGIN İHBARINI ALIR ALMAZ OLAY YERİNE HEMEN İNTİKAL ETTİKLERİNİ BELİRTEREK, “BURAYLA İLGİLİ TEREDDÜTLERİMİZİ DAHA ÖNCEDEN DE BİLDİĞİMİZ İÇİN İHBARI ALIR ALMAZ OLAY YERİNE GELDİK. TABİ HER AHŞAP BİNA YANGININDA YAŞANACAK RİSK BURADA DA VARDI. ARKADAŞIMIZIN BİR ANLIK DALGINLIĞINDAN KAYNAKLANAN İÇERİYE GİRMEDEN ÖNCE DİKKATLİ OLMASI GEREKİRDİ.

  [​IMG]
  İTFAİYE ÇALIŞANI ÇÖKEN METRUK BİNANIN ALTINDA KALDI.

  [​IMG]

  TEKİRDAĞ'DA METRUK BİNA YANGININA MÜDAHALE EDEN İTFAİYE ÇALIŞANI, BİNANIN ÇÖKMESİ SONUCU ENKAZ ALTINDA KALDI.

  [​IMG]

  BİR SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU MAHSUR KALDIĞI YERDEN ÇIKARTILAN İTFAİYE ÇALIŞANI, OLAY YERİNE GELEN AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI.

  [​IMG]

  EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, SÜLEYMANPAŞA İLCESİNE BAĞLI ERTUĞRUL MAHALLESİ ŞİFA SOKAK'TA HENÜZ BİLİNMEYEN BİR NEDENDEN DOLAYI METRUK BİNADA YANGIN MEYDANA GELDİ.

  [​IMG]

  1 SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU KURTARILAN İTFAİYE ÇALIŞANI OLAY YERİNE GELEN AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI.

  Tekirdağ’da metruk bina yangınına müdahale eden itfaiye çalışanı, binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Bir saatlik çalışma sonucu mahsur kaldığı yerden çıkartılan itfaiye çalışanı, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.
  Edinilen bilgiye göre, Süleymanpaşa ilcesine bağlı Ertuğrul Mahallesi Şifa Sokak’ta henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı metruk binada yangın meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürerek soğutma çalışmalarına başladı. Ekiplerin, soğutma çalışmaları yaptığı sırada metruk binanın bir kısmı itfaiye çalışanı Muammer İkizler’in üzerine çöktü. Ekipler, molozlar altında altında kalan itfaiye çalışanına müdahale ederken, polis ekipleri de binanın etrafına güvenlik şeridi çekerek herhangi bir tehlikeye karşı önlem aldı. afad ve itfaiye ortak çalışması sonucu Muammer İkizler mahsur kaldığı yerden 1 saatlik çalışma sonucu hafif yaralanmış şekilde çıkartılarak olay yerine gelen ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan gazetecilere yaptığı açıklamada, yangın ihbarını alır almaz olay yerine hemen intikal ettiklerini belirterek, “Burayla ilgili tereddütlerimizi daha önceden de bildiğimiz için ihbarı alır almaz olay yerine geldik. Tabi her ahşap bina yangınında yaşanacak risk burada da vardı. Arkadaşımızın bir anlık dalgınlığından kaynaklanan içeriye girmeden önce dikkatli olması gerekirdi. Herhalde o anki iş heyecanından kaynaklandı olsa gerek içeri girmede bulunmuş. Çökmeyi her an bekliyorduk zaten. Hele hele su işlendiği zaman böyle binaya çökme daha da hızlanır. Çökme olduğu zaman arkadaşımızın bir ayağı enkazın altında kaldı, sıkıştı. Çok şükür Allah’a hiçbir sıkıntı olmadan kurtardık. Yangını zaten söndürmüştük. Tabi ki bu binalar bu şekilde terk edilmesi bunlara hiçbir şekilde dokunulamaması Anıtlar Kurulu’nun kararları gereği dolayısıyla bu tür riskleri hep barındırıyor. Ama bu konuya bir an önce çözüm bulunması lazım. Yangının çıkış sebebini şu an bilmiyoruz ama muhtemelen kundaklama olabilir diye düşünüyoruz. Çünkü aynı anda birkaç yerinden birden” dedi.
  Aynı binanın bir kısmı, bir hafta önce arabanın üzerine çökmüştü.

  http://www.milliyet.com.tr/metruk-bina-yangina-mudahale-eden-itfaiye-tekirdag-yerelhaber-1002365/
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.