• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Mobilya Imalatçılığı Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

İş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uygun bir şekilde makinelerde ağaç ve ağaç ürünleri işleyerek, sabit ve hareketli mobilya yapabilen ve bunları kontrol edebilen kişilerdir.

Giriş Şartları

• İlkokul diploması sahibi olmak veya okur yazar olmak,
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapacak nitelikte bedensel ve fiziksel özellikleri haiz olmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilmek için sağlık raporu bulunmak.
İstihdam Alanları

Atölyeler, tersaneler, fabrikalar, kendi iş yerleri, mağazalar gibi yerlerde istihdam alanı bulunabilir.

Eğitim Öğretim Ortamları Ve Donanımları

• Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ne bağlı kurumlar ile sektördeki işletmelerde mesleki eğitimler verilir.
  • Programın uygulanması için ahşap teknolojisi alanı standart donanımları ve ekipmanları sağlanmalıdır.
Belgelendirme

• Mobilya imalatçılığı mesleki eğitimi amacı, sertifika programlarında öğrenim gören bireyin meslek ile ilgili yeterlilikleri kazanmasını sağlamaktır.
  • Program sonunda kişilerin aldıkları eğitimlerinin tamamı, modüller ve yeterlilikler belgelendirilir. Belgeler mevzuat doğrultusunda sertifika da değerlendirilir.
  • Gelecekte meslek değiştirmek için eğitim almak isteyen kişilerin kazandığı yeterlilikler değerlendirilir.
  • Öğretim programlarını bitiren kişiler, meslek seviyesinde yeterliklerine sahip olması şartıyla sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Ahşap mobilya imalatçılığı mesleki eğitimi suresi 80/ 40 saat olarak planlanmıştır.
  • Planlanan eğitim süresi, modüllere ayrılmış halde uygulanır.
Kursiyer Kazanımları

• Programı bitirdiğinde bireyler;
  • Sipariş olarak iş resmimi tasarlayabilir,
  • Modüler Mobilya yapabilir,
  • Antre ve salon mobilyası yapabilir,
  • Yatak, genç ve çocuk odası mobilyaları yapabilir,
  • Aksesuar, banyo ve mutfak mobilyası yapabilir,
  • Mobilya montajı yapabilir,
  • Bilgisayarda iskelet resmi tasarlayabilir ve çizebilir

26 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!