• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Montaj Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Tanımı

El ve güç aletleri ile ilgili bilgi sahibi, bu aletleri tanıyıp etkin kullanarak çeşitli parçaların montaj ve kalite kontrol işlemini yapabilen kişilerdir.

Giriş Şartları

• İlkokul bitirmek veya okuma yazma bilmek,
  • Fiziken ve bedenen işi yapması için bir engel bulunmamak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporuna sahip olmak.
İstihdam Alanı

Özellikle otomotiv sektörü olmak üzere her türlü montaj ve kurulum gerektiren iş kollarında ve sanay, ortamlarında çalışabilirler.

Eğitim Öğretim Ortam Ve Donanımları

• Hayat boyu öğrenme Genel Müdürlüğünce izin verilen kurumlar tarafından eğitim verilmektedir.
  • Makine teknolojisi standart alanı ve ekipmanları ile eğitim verilir.
Belgelendirme

• Montaj mesleki eğitimi ile, kişilere meslek yeterliliği kazandırmak amaçlanmaktadır.
  • Program çerçevesinde verilen modüller ve eğitimin hepsi sertifikalandırılmaktadır.
  • Alınan sertifikalar mevzuat doğrultusunda değerlendirilmektedir.
  • Kişiler ileride meslek değiştirirerek, kendi mesleklerinin ilişkili olduğu başka dallara yönelmek isterlerse aldıkları bu eğitim programında gördükleri eğitimler değerlendirilir..
  • Fark modülünü tamamlayan kişiler, ikinci mesleği icra edebilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği yetkinlikleri kazanan ve başarılı olan bireyler sertifika almaya hak kazanacaklarıdır.
Eğitim Süresi

• Eğitim süresi, montaj mesleki eğitim için belirlenen süre, 80/40 olarak planlanmıştır.
  • Eğitimler modüllere ayrılmış şekilde verilecektir.
Eğitim Kazanımları

• Program bitiminde kursiyer şu kazanımları elde edecektir.
  • El ve güç aletlerini kullanabilecektir,
  • Basit aletleri kullanabilecek, kesici, delici, şekillendirici aletleri tanıyacak ve bunları iş güvenliğinin gereklerine uygun biçimde kullanabilecek.
  • Anahtar takımları, çeşitli vida sıkma aletleri, lehimleme malzemelerini tanıyıp kullanabilecek,
  • Montaj işlemi yapabilecek.
  • İş güvenliği kurallarını bilecek ve uygulayabilecek.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!