• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Omni-guard Hava Yastıklı Kkd

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
1.jpg

Yüksekte yapılan çalışmalar her zaman risklidir. Omni-Guard Hava yastık iş elbisesi yüksekten düşme kazalarında tampon görevi görmesi için tasarlanmıştır. Yüksekte çalışan işçiler artık düşme sırasında çok büyük bir korumaya sahipler. Düşme ivmesi yer çekimi ivmesi ile aynı olduğundan dolayı Omni-Guard iş elbisesi yüksekten düşmeyi otomatik algılıyor ve içindeki skıştırılmış karbon diyoksit gazını elbiseye bir saniyeden daha kısa sürede pompalıyor.

2.jpg
CO2 gazı 4 ayrı kanaldan kol, sırt, uyluktaki bölmelerini dolduruyor.Omni-Guard iş elbisesi poliüretan kaplı naylon kumaştan üretilmiş olup kullanıcının boyun, gövde, pelvis ve bacaklarda tümüyle koruyor.
3.jpg
Baretle birlikte boynu desteklediği için ölümcül kazaları önlemektedir. Omni-Guard iş elbisesi kullanıcının rahatlığını ve üretim verimliliğini engellemeyecek şekilde düşünülerek imal edilmiştir.
4.jpg
5.jpg

Fatih bey Merhabalar çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz.Omni-Guard Hava yastığı acaba en fazla kaç metre yüksekten düşmelerde etkisini kaybeder bilginiz var mı?

Maalesef böyle bir bilgiye rastlamadım Musa bey,

Ayrıca proaktif bir önlem olarak görmediğim için bu sistemi çok mantıklı bulmadım açıkçası.

@Fatih Özcan
Doğrusu proaktif önlem açısından düşündüğümüzde bu sistem önerilmez nedeni yüksekte çalışma denilince her türlü yükseklikte kullanılacağı zannedilir buda tehlikeli olur. Bu tür malzemelerin mukavemeti nedir kaç metre yüksekte çalışmalarda etkili olur bilinmesi gerekir...