Duyuruyu Kapat
Sayın Ziyaretçi,

Sizde sitemize katılarak aşağıdaki hizmetlerimizden tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Bilgi alışverişinde bulunabilir
Kütüphaneden faydalanabilir
Firma tanıtımınızı yapabilir
Videolar bölümüne abone olabilir
Etkinlikleri takip edebilir
Yeni insanlar ile tanışarak iş ağınızı genişletebilirsiniz.

Misafirlerimiz sitemizde yayınlanan yazıları özgürce okuyabilirler fakat yüklenmiş olan dosyalara erişimleri yoktur.

SİTEYE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Samsung Fabrikasındaki İşçi Öldü

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Mesajlar:
  1.100
  Samsung'un Güney Kore'nin başkenti Seul'daki fabrikasında bir işçinin karbondioksit zehirlenmesi sonucu öldüğü açıklandı. Samsung, haberi resmi şekilde doğruladı.

  Büyük teknoloji şirketlerinin üretim tesislerinde uzun zamandır ciddi bir kaza veya ölüm vakasına rastlanmıyordu. Teknoloji şirketlerinin fabrikalarında her geçen yıl daha yoğun şekilde artırılan güvenlik önlemlerinin bu noktada etkili olduğu belirtiliyor. Güney Kore'den gelen üzücü bir haber ise bunu değiştirdi.

  Kore haber ajansı Yonhap News'e göre ülkenin en önemli teknoloji şirketiSamsung'un başkent Seul'daki fabrikasında bir işçi, karbondioksit (CO2) zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. Ölen işçinin adı henüz açıklanmazken 52 yaşında olduğu belirtildi. Samsung olayı doğruladı ve gelecekte bunun gibi gibi kazaları önlemek için yapılması gerekenler üzerinden çalışılacağını açıkladı.
  haber.jpg

  Daha önce de olmuştu

  Samsung'un fabrikasında bir işçinin hayatını kaybetmesi şirketin tarihinde bir ilk değil. Güney Koreli şirket, 2013 yılı Ocak ayında da bir işçinin zehirlenmesi ve 4 kişinin de yaralanması olayıyla gündeme gelmişti. İlgili olayın nedeni ise işlemci üretimi sırasında 10 litre hidrofiorik asit adlıkimyasal bileşiğin sızmış olmasıydı.

  Samsung bu olaydan sonra 1000 dolar para cezası ile bir ihtar almıştı. Dört ay sonra aynı fabrikada yine hidrofiorik asit sızıntısı sonucu üç işçi yaralandı.

  http://shiftdelete.net/samsung-fabrikasindaki-isci-oldu-51355.html