• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Sıvacı Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Tanımı

Sıvacılar, sıva ile ilgili teknik çizim ve hesapları yapan, binaların, yatay, dikey ve eğik iç ve dış yüzeylerindeki sıvalarını yapacak tekniki bilgi ve beceriye sahip kişilerdir.

Giriş Koşulları

• Okur yazar olmak ya da ilkokul mezunu olmak.
  • Bedensel ve fiziksel olarak bu meslek için gerekli yeterliliklere sahip olmak.
İstihdam Alanları

Kişiler, inşaat teknolojisi alanında hizmet veren, yapı- inşat sektöründe, inşaat firmalarında, belediye ve bayındır hizmetlerinde, mühendislik bürolarında çalışabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamları

• Eğitim öğretim için halk eğitim ve mesleki eğitim merkezleri ile inşaat sektöründe hizmet veren işletmelerde eğitim verilebilmektedir.
  • Programın eğitiminin verilebilmesi için, İnşaat Teknolojisi donanımları ile inşaat teknolojisi için gereken ekipmanlar sağlanmalıdır.
Belgelendirme

• Sıvacı mesleki eğitim programında Amaç, meslek elemanlarının meslekleri ile ilgili yetkinlikleri kazanmasını sağlamaktır.
  • Program süresince kişilerin tamamladığı modüller ve aldığı tüm eğitimler belgelendirilmektedir program sonunda sıvacı mesleğinin yetkinliklerini kazanabilen kişiler, aldığı belgeler ilgili mevzuat çerçevesinde sertifikada değerlendirilir.
  • Bireyler meslek düzeyine göre sertifika almaktadırlar.
  • Kişilerin gelecekte meslek değiştirmek istemeleri durumumda, meslekleri ile ilişkili bir başka mesleğe geçmek için eğitim almaları gerektiğinde, aldıkları bu eğitimde kazandıkları yeterlilikler değerlendirilecektir.
  • İkinci meslek için aradaki fark modülünün tamamlayanlar, çalışmak için ikinci mesleği seçebilecektir.
  • Programdan sonra kişilerin elde ettikleri yetkinlikler belgelendirilecek ve gerektiğinde başka sertifika programlarında değerlendirilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği yeterliliklere sahip olduğu anlaşılan kişiler sertifika almaya hak kazanır ve meslek eğitimi ile ilgili iş yerlerinde çalışabilir.
Eğitim Süresi

• Sıvacı mesleki eğitim programının eğitim süresi, 600/ 480 saattir.
  • Belirlenen eğitim süresinin içinde okul işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış bölümler, modüller bulunmaktadır.
Kazanımlar

Program bitiminde kursiyer;

• Mesleğin ait olduğu İnşaat Teknolojisi alanındaki temel bilgileri ve becerileri kazanabilecek, İnşaat Teknolojisi alanındaki yetkinliklere sahip olabilecektir,
  • Sıvacılık mesleğinin gerektirdiği işleri yapabilecektir.
  • Ayrıca mesleğinin gerektirdiği özel yetkinlikleri de kazanmış olacaktır.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!