Duyuruyu Kapat
Sayın Ziyaretçi,

Sizde sitemize katılarak aşağıdaki hizmetlerimizden tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Bilgi alışverişinde bulunabilir
Kütüphaneden faydalanabilir
Firma tanıtımınızı yapabilir
Videolar bölümüne abone olabilir
Etkinlikleri takip edebilir
Yeni insanlar ile tanışarak iş ağınızı genişletebilirsiniz.

Misafirlerimiz sitemizde yayınlanan yazıları özgürce okuyabilirler fakat yüklenmiş olan dosyalara erişimleri yoktur.

SİTEYE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Uçak Korsanı Ile Selfie Çektiren Adam Isg Denetmeni Çıktı

Konu, 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' kısmında Homeland tarafından paylaşıldı.

 1. Homeland

  Homeland isgTR Üyesi


  Kaynak ve daha fazlası: http://www.recepguner.com/isg-korsan-denetmen/
  New Sky’ın haberine göre Bugün Kaçırılan Mısır Uçak Korsanları İle Selfie Çektiren Adamın İngiliz İş Sağlığı ve Güvenliği Denetmeni olan Ben Innes olduğu belirlendi.


  [​IMG]

  İngiliz İSG denetmeninin sahte patlayıcılar ile Mısırdan kalkan ve zorla Güney Kıbrısa indirilen uçaktaki iki İngilizden biri olduğu belirtildi. Resimde 20’li yaşlarda olan ve York Üniversitesinde okuyan Ben Innes’in Uçak korsanı Seif Eldin Mustafa’nın yanında yüzünde büyük bir sırıtma ile durduğu görüldü. Uçak korsanının bomba olduğunu söylediği kemer aslında cep telefonu kapakları kaplanarak yapıldığı anlaşıldı. Sky News’e konuşan Ben Innes’in bir arkadaşı “resimi gördüğümde şaşırmadım” dedi. “Böyle bir durumu komik bulma ve resim çektirme tamamen Ben Innese göre bir davranış” dedi. Innes’in annesi “Onun tamamen iyi olduğuna çok sevindim” dedi. Ayrıca herşeyin tatlıya bağlandığı için içinin rahatladığını sözlerine ekledi. Kardeşi Sarah “sadece o böyle bir şeyi yapabilirdi” şeklinde tweet attı. Ben Innes!in LinkedIn Hesabında İSG denetmeni olduğundan dolayı tecrübeleri arasında “Çok Tehlikeli” İşyerlerinde çalışmak olduğu görüldü.

  [​IMG]

  En son bırakılacak rehine onun olacağı sanılıyordu ama bir süre sonra uçak korsanı Mustafa’nın elleri havada uçaktan çıktığı görüldü. Kıbrıs Dış İşleri Bakanı Kasoulides “Korsan isteklerinin yerine getirilmeyeceğini anlayınca son iki ingiliz rehineyi de serbest bıraktı” dedi. Ayrıca “Korsanın amacının ne olduğu tam olarak anlaşılmasa da bu terörist bir saldırı değildir. ” diyerek sözlerine ekledi. Dış İşleri bakanı yaşanan olayın terörizim ile alakalı olmadığını sadece akıl sağlığı yerinde olmayan birinin dengesiz bir eylemi olduğunu söyledi.

  [​IMG]

  Kaçırılan uçakta 56 yolcu arasında 4 ingiliz vatandaşı bulunmaktaydı. Yolcuların büyük kısmı ile uçuş ekbinden 4 kişi uçak indikten kısa bir süre sonra serbest bırakıldı ama 4 ingiliz uçakta rehin alınmaya devam etti.

  Kaynak ve daha fazlası: http://www.recepguner.com/isg-korsan-denetmen/
   
  Musa Kamil Ekin ve Fatih Özcan bunu beğendi.