• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Yangın Müdahale Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

Orman ve kırsal alanlardaki yangınlara müdahale edip, söndürebilme konusunda bilgi, beceri ve donanıma sahip kişidir.

Giriş Koşulları

• Okuryazar Olmak ya da İlkokul mezunu olmak,
  • Meslek ile ilgili işleri yapabilmek için gerekli bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
İstihdam Alanları

Orman yangınlarının söndürülmesinde ve kırsal alanların yangınlarının söndürülmesinde çalışabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamı Ve Donanımları

• İlgili genel müdürlüğe bağlı eğitim kurumlarında eğitimler verilmektedir.
  • Program uygulanabilmesi için itfaiyecilik ve yangın güvenliği standart olan donanımları ve ekipmanları gerekir.
Belgelendirme

• Verilen mesleki eğitimlerde amaç, bireylerin mesleğin yeterliklerine sahip olmasını sağlamaktır.
  • Sertifika eğitimi boyunca kişilerin aldıkları eğitimler ve tamamladığı modüller belgelendirilir. Bu belgeler mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir.
  • Gelecekte meslek değiştirmek için eğitim almak isteyen kişilerin kazandığı yeterlilikler değerlendirilir.
  • Mesleki eğitimi başarıyla bitirilen kişiler sertifika almaya hak kazanır ve ilgili iş yerlerinde çalışabilir.
Eğitim Süresi

• Yangın müdahale mesleki eğitim süresi 80/ 56 saattir.
  • Eğitimler, okul, işletme ve bireysel öğrenme için dağılım göstermektedir.
Kursiyer Kazanımları

Mesleki eğitim bitiminde kursiyer şu kazanımları elde edecektir.

• Mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi beceri ve donanımları kazanmış olma,
  • Mesleğin gerektirdiği temel yeterliliklere sahip olmak,
  • Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilme,
  • Meslek ile ilgili özel mesleki yeterlikleri kazanabilme,
  • Kendi hızına göre daha aktif ve daha hızlı öğrenme imkanı bulma.

26 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!