• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yüksekte Çalışma

şimdi bu konuyu ele alalım ;
1.personel temel isg eğitimi almış mı
2.yüksekte çalışma eğitimi almış mı
3. emniyet kemeri var mı (yoksa neden istememiş)
4.kalıp gerçekten sağlam mı ayrıca kalıp düz demir kullanılmış o demir de kaş hizasında
5.yüksek gerilim hattı var
.....................................................
bu kareleri 81 il de görüyoruz çoğuna müdahele edemiyoruz :(

Enver bey konu hakkında doğru tespitler fakat bir şey var İnsan Faktörü..
Biz ne kadar eğitim verirsek verelim ne kadar cezai yaptırımlar yaparsak yapalım bu gibi çalışmaları neredeyse tüm firmalarda görmekteyiz.
He bu tabiki de eğitimleri bırakalım anlamına gelmemektedir. İllede eğitim illede eğitim ve tabikide formenlerin gözetimi.

Denetim, Eğitim / Denetim, Eğitim sistem bu şekilde çözülür başka türlü değil. Sahada uygunsuz çalışan adam gördüğüm zaman çalışanın giriş kartını alıp iş güvenliği eğitimine gönderirdim ceza olarak. Çalışanlar bıkardı artık bu durumdan ama yapacak birşey yok. İllede böyle çalışırım diyenin de cezası belliydi.

Fatih Şef,şu an aynen dediğini şantiyemizde uyguluyoruz,denetim,eğitim...her perşembe formen ve birim şeflerine de sahada çekilen uygunsuzluk fotoğraflarından oluşan sunumlarımız var...ödül ve ceza sistemini de uygulamaktayız...yine de eksiklerimiz var