Cep Telefonları -137- 2015-10-09

Cep Telefonları -137-

 1. Fatih Özcan
  Arkadaşlarımızla ya da akrabalarımızla telefonda konuşmak günümüzün çok hoş bir kısmı olabilir. Konuştuğumuz konuya göre tabii ki moral bozucu da olabilir. Dün akşamki futbol maçını tartışıyor olabiliriz, kazanma ya da yenme noktasını, bir doktor randevusunu ayarlıyor ya da kız arkadaşımızla kavga ediyor, belki hasta ebeveynimizi kontrol ediyoruz, düşünüyoruz, planlıyoruz, bir elde telefon bütün duygularımız alt üst olabiliyor. Bu oturma odasında kanepede oturuyorken oluyorsa bir sorun yok ama işyerindeyseniz uygun değil. ÖZELLİKLE KARAYOLLARI ÇALIŞANI İSENİZ… Çalışma alanınızda, telefonda konuşmak hiç uygun değildir. Bu konuda hata yapmayın, ÇOK TEHLİKELİDİR.

  Cadde ve sokak yanlarında ya da üzerinde çalışanların; sürücüler, yayalar ve çalışanlar konusunda oldukça uyanık olması gereklidir. İşimizi güvenle yapabilmemiz için bütün dikkatimizin ve tüm fiziksel yeteneklerimizin sadece ve sadece işimize odaklı olması gereklidir. Bir telefon görüşmesini kaçırmamak için yaralanmak ya da ölmek, çok büyük bir bedeldir.

  Bu nedenle işyerinde ustabaşı ya da amirinizin izni olmaksızın cep telefonu kullanmak yasaktır. Onları da diğer şahsi eşyalarınızla birlikte arabanızda, otelinizde ya da evinizde bırakmalısınız. Çalışırken (yetkisiz) cep telefonu aramaları ya da görüşmeleri yapmamanız gereklidir.

  Çünkü cep telefonları araç kazalarında dikkat dağıtıcı faktörler listesindedir ve tüm sürücülerin ( hatta iş esnasında telefon kullanımına müsaade edilenler bile) araç sürerken cep telefonu kullanmaları yasaktır. Eğer bir çağrı geldiyse ya da kesinlikle bir arama yapmanız gerekliyse, aracınızı güvenli bir noktaya çekin ve park edin.

  Sorumlu ve güvenli şekilde hareket etmeyi unutmayın.

  Janice Grimaldi

  Kaynak: http://www.toolboxtopics.com/Contributed/Cell Phones.htm