Kazaları Önlemek Için Bu Kadar Çırpınmak Neden -54- 2015-10-09

Kazaları Önlemek Için Bu Kadar Çırpınmak Neden -54-

 1. Fatih Özcan
  Projelerimizde güvenli çalışma ile ilgili bir çok konuşma duyup, birçok yazı okudun.

  Şüphesiz bunlar eski şeyler ve önemli şeylerdir.

  Kaza ve hasar olmaksızın çalışmak senin son derece yararınadır. Ortamı sağlıklı ve zararsız olarak tutmakla pek çok şey kazanabilirsin. Bunun bir nedeni onun önündeki büyük bir dolar işaretidir. Ama başka bir önemli neden daha var: Sana mutluluk ve belki mali destek için güvenen diğer insanlar. Onların da, bir inşaat işçisi olarak senin güvenliğinden büyük menfaatleri vardır.

  Ve başka şeyler de vardır- Hayatta en çok ne istersin gibi. Belki en sevilen hobi balıkçılık, avlanma, bir tekne, yeni bir tekerlek seti, uzak diyarlara bir gezi, bir okulu kazanma veya bitirme, erken emeklilik, gereğinde başvurulacak iyi bir banka hesabı gibi.

  Kazasız ve muntazaman bir maaş bordrosunu devam ettirmek, hayatta önemli hedeflerin gerçekleşmesi yönünde çok şey kazandırır.

  Şu anda yapabildiğin ve sana güç kazandıran herşeyi düşün. Sonra da aynı şeyleri eksik bir el, bir kol, bir bacak veya bir gözle yapmayı denediğini düşün.

  Bir engelli çalışan için hayattaki önemli kişisel hedeflerine ulaşmak imkansız değilse de çok zordur.

  İş güvenliği uygulamalarının ve kurallarının seni “kuşattığını” veya “kişisel özgürlüğünü kısıtladığını” düşünme. Onları, senin özgürlük ve yeteneklerini sürdürmene yardım için dizayn edilmiş olumlu şeyler olarak düşün. Böylece hayatta en çok istediğin şeyleri elde etmek için en yüksek şansa sahip olacaksın.

  Riskli bir alışkanlık veya işindeki tehlikeli bir koşul, senin geleceğin ve özgürlüğün için bir tehdittir.

  Kazasız ve verimli bir şekilde çalışmak, seni bulunduğun yerden hayatta olmak istediğin yere doğru götüren en güvenli yoldur.

  Bu nedenle kaza önleme faaliyeti her türlü çabaya değer.

  Kaynak: http://www. toolboxtopics. com/Construction/Roofers/Accident%20Prevention. htm