21 Aralık 2013 A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığına Yükseltme Sınavı Ile Ilgili Duyuru

Konu, 'Bakanlık Duyuruları' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  21 ARALIK 2013 A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞINA YÜKSELTME SINAVI İLE İLGİLİ DUYURU


  Ankara 17. İdare Mahkemesinin 2014/1177 esas, 2015/745 sayılı kararı ile 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan (A) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında sorulan sorulardan B kitapçığında bulunan 7 nolu soru ile buna karşılık gelen A kitapçığındaki 32 nolu sorunun iptaline karar verilmiştir.

  Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular, adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmıştır. Böylelikle, 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiş olup, http://isgkatip.csgb.gov.tr linkindeki “Sınav Durumu Sorgula” butonuna tıklayarak bu durumdaki kişiler kendilerini sorgulayabileceklerdir.

  Sorgulama sonucunda başarılı olarak belge almaya hak kazanan adaylardan, ilgili linkte evraklarında eksiklik olmadığı görülenlerin kimlik bilgileri Genel Müdürlüğümüz adına açılan TC Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına tanımlanacak olup kişilerin belirtilen hesaba 413-TL yatırmaları durumunda İSG-KATİP sisteminde aktif hale getirileceklerdir.

  Evrakında eksiklik olduğu tespit edilen kişilerin dilekçe ekinde (Örnek dilekçe için tıklayınız.), evrakların onaylı örnekleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne müracaat etmeleri halinde yapılacak incelemede durumu uygun görülenlerin kimlik bilgileri TC Ziraat Bankasına bildirilecek olup kişilerin Kurumsal Tahsilat Hesabına 413-TL yatırmaları durumunda söz konusu belgeler İSG-KATİP’ de aktif hale getirilecektir.

  Belge almaya hak kazanan kişilerin, belgelerini teslimi için daha önce yapılmış olan 08.06.2014 ve 16.01.2015 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüze ait www.isggm.gov.tr adresinde yapılan duyuru doğrultusunda hareket etmeleri önem arz etmektedir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2015
  Enver Çığşar bunu beğendi.