ABD'de rafineri yangını

Enver Çığşar

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
1 Temmuz 2014
Konu
403
Mesaj
733
Tepki
751
Şehir
ADANA
ABD'nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia şehrinde bir rafineride sabahın erken saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Şehrin güneyindeki Philadelphia Energy Solutions rafinerisinde meydana gelen patlamadan sonra yangın çıktı. Yerel basında çıkan haberlerde patlamada henüz ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. Bölgeye gelen acil durum ekipleri çalışmalara başladı ve bölgeye giden yollar kapatıldı.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
 

Enver Çığşar

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
1 Temmuz 2014
Konu
403
Mesaj
733
Tepki
751
Şehir
ADANA
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #2
Kimyasal Güvenlik Kurulu, Philadelphia, PA'daki PES Rafinerisinde Büyük Patlama ve Yangın Olaylarını Detaylandıran Gerçek Güncelleme ve Yeni Animasyon Yayınladı

photo_of_distancesPhiladelphia, PA, 16 Ekim 2019 - Bugün, ABD Kimyasal Güvenlik Kurulu (CSB) , Philadelphia'daki Philadelphia Energy Solutions (PES) Rafinerisinde patlama ve ateşle 21 Haziran 2019'da
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
. Gerçek güncelleme, bir kredi kartının kalınlığının yaklaşık yarısına kadar aşınan bir boru dirseğinin, rafineri alkilasyon ünitesinde 5.000 pound hidroflorik asit veya HF içeren proses sıvısını serbest bıraktığını yitirdiğini ortaya koymaktadır. Sızıntı yapan proses sıvısı, büyük bir çığır açan buhar bulutu oluşturdu. İki dakika sonra bulut ateşlendi ve büyük bir yangına ve patlamaya neden oldu.
Geçici Yönetici Dr. Kristen Kulinowski, “CSB, 2015'ten beri HF'yi alkilasyon için kullanan rafinerilerde üç ana olayı araştırdı. Superior, WI ve Torrance, CA'daki olaylar neyse ki HF'nin serbest bırakılmasına neden olmadı. Philadelphia’da durum böyle değildi. HF'yi tutan ana tankın kırılmamasına rağmen, HF, alkilasyon ünitesinden salınan işlem akışkanının bir parçasıydı. Şanslıyız ki ciddi yaralanma veya ölüm olmadı. ”
CSB'nin soruşturması halen devam etmekte iken, gerçek güncelleme, tanıklarla görüşme, delil toplama ve nihayetinde patlamaya yol açan olayları bir araya getirme yoluyla toplanan olayın önemli ayrıntılarını not ediyor:
  • Borular, işlem akışkanındaki hidroflorik asitten korozyona karşı hassastır. Kırılan dirsek, işlemin bu bölümünde boruların geri kalanından daha hızlı paslanmış.
  • Ünitenin bu bölümündeki boru kalınlığı korozyon oranlarını izlemek için periyodik olarak ölçülürken, başarısız olan dirseğin kalınlığı korozyon için izlenmedi. Başarısız olan boru parçası yüksek nikel ve bakır içeriğine sahipti. Çeşitli endüstri yayınları, hidroflorik asit içeren bir işlemde kullanıldığında, daha yüksek bir oranda nikel ve bakır içeren karbon çeliğinin karbon çeliğinden daha hızlı bir oranda aşındığını tespit etmiştir.
  • PES rafinerisinde ikincil bir olay meydana geldi ve V-1 Büyük Beslemeli Aşırı Gerilim Tamburu patladı , Schuylkill Nehri boyunca 38.000 pound ağırlığında bir gemi parçası başlattı. PES Rafinerisi'ne iki büyük parça daha girdi.
CSB Denetçi Araştırmacısı Lauren Grim, “Korozyon, CSB için yeni bir konu değil. 2012 Chevron Rafinerisi yangını hakkındaki önceki soruşturmasında, korozyonun bir boru bileşeninin yırtılmasına neden olduğunu belirledik. Benzer şekilde, 2009 Silver Eagle rafinerisi yangını da korozyon nedeniyle inceltilmiş olan boruların arızalanmasından kaynaklandı. ”
CSB en
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
21 Haziran tarihinde PES rafinerisinde meydana gelen olaylar ayrıntıları st , BURADA tam animasyonu görmek.
Interim Executive Kulinowski, düzenlediği basın toplantısında CSB'nin ilerlemesinin, korozyon mekanizmalarının daha sağlam gözden geçirilmesinin yanı sıra rafinaj sürecinde HF kullanımına daha yakından bakmanın gerekliliğini incelediğini belirtti.
CSB, görevi insanları ve çevreyi korumak için bağımsız araştırmalar yaparak kimyasal güvenlik değişikliğini yürütmek olan bağımsız, düzenleyici olmayan bir federal kurumdur. Ajansın yönetim kurulu üyeleri Başkan tarafından atanır ve Senato tarafından onaylanır.
CSB'nin araştırmaları, ekipman arızası gibi fiziksel nedenler ve düzenlemelerdeki yetersizlikler, endüstri standartları ve güvenlik yönetimi sistemleri de dahil olmak üzere kimyasal olayların tüm yönlerini ele alıyor. Daha fazla bilgi için public@csb.gov adresine başvuru
 
Yukarı Alt