Açıklama

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Nisan 2014
Mesajlar
87
Tepki puanı
89
Yaş
45
Konum
Konya
Aslında bakanlığın internet sitesinden yayınlanmadı ama bakan açıkladığı için buradan paylaştım.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


AK Parti Nevşehir merkez ilçe kongresinde konuşan Faruk Çelik, Çalışma Bakanlığı’nı ilgilendiren, çalışma hayatı ile ilgili olayların ülke gündeminde olduğunu söyledi.

Büyüme ile kalkınma arasında önemli fark olduğunu anlatan Bakan Çelik, şunları söyledi: "Kalkınma demek işin merkezinde insan var demektir. Büyüme demekse iyileşmedir. Biz iyileşmeden değil kalkınmadan yanayız. İşin içinde insanın olduğu bakış açısı bütün parti programlarımızda vardır. İş kazaları ile ilgili aşırı kar anlayışının bir bakışı vardır. Yanlış olanın birisi budur. İkincisi, yapısal sorunlarımız vardır. 16 madenci kardeşimiz halen yerin altındadır. 1960 yıllarını andıran modelle biz geleceğe yürüyemeyiz.

ÇARŞAMBA GÜNÜ ELE ALINACAK
Önümüzdeki çarşamba günü konuyla ilgili önemli bir yasa tasarısını Başbakanımız kamuoyuyla paylaşacak. Bu gibi işletmelerin ne gibi yöntemlerle devre dışı kalacağı, hangilerinin hangi usullerle hizmet edeceği hususlarında bu kazalarla bir noktaya gelmiş oluyoruz. Acı bir tecrübe, acı bir olay ama madenlerle ilgili ciddi yapısal sorunlar çarşamba günü ele alınacak ve nihai bir nokta konacak. Teknolojinin kullanıldığı havza madenciliği bir sürece hızlı bir şekilde girmemiz gerekiyor."
 
Üst