• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Acil Durumlarda Ilkyardım Nasıl Yapılır?

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Acil Durumlarda İlkyardım Nasıl Yapılır?
24 Haziran 2014
Acil-Durumlarda-%C4%B0lk-Yard%C4%B1m-Nas%C4%B1l-Yap%C4%B1l%C4%B1r-400x330.jpg

Acil Durumlarda İlkyardım Nasıl Yapılır?
Acil Durumlarda İlkyardımhakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Acil Durumlarda İlkyardım Nasıl Yapılır yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İlk yardımın amacı, meydana gelebilecek herhangi bir kaza ya da olay sırasında yaralanan kişilere, sağlık ekipleri gelene kadar kazazedenin yaşaması için yapılan müdaheledir. İlkyardım çoğu zaman, kazazedenin iyileşmesini sağlamak için yapılsa da, kaza anındaki durumunu korumak veya daha kötüye gitmesini engellemek içinde uygulanabilen teknikler zinciridir.

Kaza sırasında yapılacak olan ilk yardımda, dikkat etmemiz gereken iki husus vardır. Bunlardan ilki, kazazedenin bilinç kontrolü, solunum düzeyinin tetkiki ve kalp atışının ne durumda olduğunun kontrolüdür. İkincisi ise, kaza anında aldığı darbelerde sonucunda oluşan kırık ya da çıkığının tespiti, (varsa) kanamaların tespiti ve yine bilinç tespiti adı altında yapılacak olan sorulara ne şekilde cevap verebildiğinin kontrolünü yapmaktır.

Sağlık ekipleri olay yerine gelene kadar, kazazedenin mevcut durumunu korumak hayati önem taşımaktadır. Çünkü, eğer öldürücü bir darbe almışsa bu darbeyi en az hasara indirebilmek için yapılacak iyileştirmeler ciddi oranda hayat kurtarabilmektedir. Bunlara en basit örnek ise; vücutta meydana gelen kesik ve bu kesik sonucu meydana gelen kanamayı durdurmak kazazedenin hayatını kurtaracak bir hamle olacaktır.

Moderatörün son düzenlenenleri: