• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ahh Uzmanim Vahh Uzmanim...

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
İnternette Dolanan Bir BELGE Var. 09/08/2016 Tarihli Bir Tebligat!
İş Müfettişi Denetlemiş Ve Uzmana Demiş Ki : İşyerinde Yüksek Risk Taşıyan Durumlar Mevcut. Sen İşverene İlettin Ama Yapmadı. NİYE BANA BİLDİRMİYORSUN UZMANIM!!! SEN İŞİNİ DÜZGÜN YAPMIYORSUN 3 AY BELGENE EL KOYDUM GİT KUMDA OYNA !!!!

Haydaaaa... ??? !!!

Bu Tebligata İstinaden Birkaç Cümlem Olacak. Aslında Herkesin Bildiği , Dile Getirdiği Fakat Çözümlenmeyen Şeyler!!!
Türkiye’nin Büyük Yarası İş Kazaları Ve Bakanlığın Gözünde İG UZMANLARI !!! !!! ( Kara Kaplı Deftere Yazdın ; İşverene Bildirdin İlgilenmedi; Ben Demiştim Diyerek Vicdanını Rahatlatmaya Çalıştın; Risk Analizinde Riski Belirttin Alınması Gereken Önlemleri De Sıraladın, Ama Risk Skorunu Düşüremedin Çünkü Dediklerin Sadece Mailde Uygunsuzluk Raporu Olarak Kaldı, Kara Kaplı Defterde Sürekli Aynı Uygunsuzlukları Belirttin , Her Sayfanın Altına İmza Ata Ata İmzanı Geliştirdin ; Anlayacağınız Boş Yere Mürekkep İsrafı Yaptın Vb… Daha Saymalı Mıyım??? )

Yahu Biz Made İn ÇAYNA Mıyız ? ? ?

Orjinalinden Farksız Taklitlerde Başarılı Olmayı Mı Bekliyoruz ?

Güldürmeyin Lütfen!!!

Biz Ne Yaptık Yıllar Önce? AB Uyum Yasası Var Dediler Bizde Uyarız Hemen Dedik Ve Bildik Bilmedik Atara Atar Gidere Gider Allah Ne Verdiyse CTRL+C – CTRL+V Yaptık!

Elimizde Kanunlar Yönetmelikler Tüzükler [ Kaldırıldı Biliyorum ;) ] Havalarda Uçuşuyor. Sayın Bakanlıktan Büyüklerimizde Dönüp Bir Bakmadılar ; Yahu Burası Türkiye !!!

Mahalle Aralarında Arsa Kapatan ; Az Çok Ticarete Aklı Basan ; Demirin Çimentonun Fiyatlarını Bilip Akıllı Telefonlarından Hesap Makinesi İle Kar Marjını Hesaplayan Müteahhitlerle Dolmuş Taşmış 3 Tarafı Denizler İle Çevrili Güzel Ülkem Türkiye!!! 4 Demirci / 4 Kalıpçı Buldun Mu Rezidans Bile Dikebilirim Özgüvenine Sahip İnsanların Oluşturduğu Topluma Ne Kanunu Ne Yönetmeliği Yapmayın Lütfen!

Kurumsal Firmayız Deyip “Önce İş Güvenliği” Yazan Tabelaların Önünde - Hızlanmak Lazım Adam Getirin Önce İmalat Diye - Bağıran Firmalar Mı? Sesli Gülüyorum Şuan.

Davulun Sesi Uzaktan Beethoven ‘In 9. Senfonisi Gibi Gelir Misali.

Dışı Seni , İçi Beni , Çekirdeği Ve Sapı Uzmana…

Herkesin Sitem Ettiği Konuların Başında Gelen ( O Kadar Çok Sitem Edilecek Konu Var Ki !! ); Uzmanların Maaşlarını Bakanlık Havuz Oluştursun , İşverenden Alsın Biz De Rahat Edelim Değil Mi?

Ekmek Aslanın Midesi Harici Başka Yerlerde Gezindiği Bu Devirde İşverenle Aranı İyi Tutup Aman İşimden Olmayayım Diye Diye Es Geçilen Ve Bu Sebepten Dolayı Uzmanın Belgesinin Askıya Alınmasını Sindiremiyorum.

Dürüst Olalım Kendimize… Eğitim Verdiğiniz Çalışanlara Sosyal Haklarını Ezberden Anlatırken Ballandıra Ballandıra ; - İş Mahkemesine Gidersin, Zaten İş Mahkemesi Seni Haklı Bulur, Alırsın Paranı Pes Etme Sakın , Çoluğunun Çocuğunun Rızkını Niye Bırakasın İşverene - Derken Terzi Kendi Söküğüne İplik Bulamıyor !!!

Bizi Bu Hale Getiren ‘Sayın Büyüklerimiz’…

Uzmanların Sektör İçindeki Sıkıntıları Adına Nabız Yoklamazken ,Sesimizi Duyuracak Ortamlar Sağlanmazken , Bizler Mevcut Bu Sektörde Eriyip Gideceğiz.
Hoş Piyasa Da O Kadar Çok Uzman Bolluğu Var Ki Prim Gün Atılımı Sayesinde!!! … Buna Da Başka Zaman Değineceğim Birkaç Cümlem İle Zaten…

Yıllar Önce Okul Hayatımda Okula Müfettiş Geldiğinde Hocalarımız Ceketinin Düğmelerini Kapatırdı, Karşısındaki Kişinin Saygınlığı Vardı. Peki Ya Biz Uzmanlar Ne Alemde? Projelerde Proje Koordinasyon Toplantısı Yapılır, İmalata Ait Konular Saatlerce Konuşulur, Tartışılır Ve Beklenen An Gelir Uzmana Durum Sorulur. Uzman Anlatır Da Anlatır Sorunları. Ve Toplantı Sonunda Alınan Tek Cevap “Tamam Bakarız” Dır.

İnternette Bir Karikatür Dolanıyor Erdil Yaşaroğlu’nun Organizasyon Şemasında Şirketteki Pozisyonum Adlı (
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
) Herkes Görmüştür Muhakkak. Çevremdeki Uzman Arkadaşlar Sıkıntılarını Anlattıklarında Hep Gözümün Önünde O Karikatür Canlanır.

Sayın Büyüklerimiz Biz Uzmanları Bakanlık Bünyesinde Toplasanız, Yetkilendirseniz ,Maaşlarımızı Oluşturacağınız Havuzdan Alsak, İşverenin Gönlü Olsun Diye Sırtını Sıvama Telaşında Olmasak; Kara Kaplı Deftere Yazdığımız Nameler Dile Gelse De Sahada Bizim Sözümüzün Geçerliliği Olsa, “Tamam Bakarız” Cümle Kalıbının Dışında “Hemen Hallediyoruz” Sözlerini Kulaklarımız Duysa … Bu Kadar Zor Mu Acep?
Şimdi Diyeceksiniz Bu Kadar Ciddi Konuda Ciddiyetsiz Bir Üslup İle Yazmışın Neden???

Bende Size Soruyorum;

“ BİZİ “ Kim Ciddiye Alıyor…

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!