• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Ahşap Doğrama Ve Kaplama Mesleki Eğitimi Nedir?

Mesleki Eğitim Elemanı Tanımı

İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde, ahşap doğrama ve kaplama işlerini yapabilen, bunu yapabilecek bilgi, beceri ve donanıma sahip kişilerdir.

Giriş Şartları

• Okuma yazma bilmek ve ilkokul diplomasına sahip olmak,
  • Mesleği icra edebilecek fiziki ve bedensel yeterliliklere sahip olmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporu bulunmak.
İstihdam Alanları

Özellikle inşaat sektörü olmak üzere pek çok sanayi kollarında ahşap doğrama ve kaplama işlerinde istihdam alanı bulabilirler.

Eğitim Öğretim Ortamı Ve Donanımları

• Mesleki eğitim, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yetki verilen kurumlarda verilmektedir.
  • Program eğitiminin verilmesi için gerekli olan ortam, inşaat teknolojisi alanı ve ekipmanlarıdır. Program eğitimini verecek usta öğretici programla ilgili yeterliliğe sahip olmalıdır.
Belgelendirme

• Ahşap doğrama ve kaplama mesleki eğitimi programının amacı, mesleği icra edebilecek yeterliliğe sahip bireyler yetiştirmektir.
  • Sertifika programında bireylerin tamamladığı modüller ve kazandığı yeterlilikler ile birlikte eğitiminin tamamı belgelendirilmektedir.
  • Program bitiminde mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan kişilerin sahip olduğu belgeler mevzuat doğrultusunda değerlendirilir. Bireyler meslek düzeyine göre sertifika alabilir.
  • Bireyler, ilerdeki yaşamlarında meslek değiştirmek yada meslekleriyle ilgili bir başka işe geçmek için eğitim almak isterlerse, bu aldıkları eğitimlerde değerlendirilecektir.
  • Seçtiği ikinci meslekteki fark eğitimini tamamlayan kişiler, ikinci meslekte çalışabilme imkanı bulabilecektir.
  • Mesleğin seviyesine uygun kazanımları elde eden bireyler, sertifika almaya hak kazanacaklardır.
Eğitim Süresi

• Ahşap doğrama ve kaplama mesleki eğitimi süresi 80 /40 saat olarak belirlenmiştir.
  • Eğitimler modüller halinde okul işletme ve bireysel öğrenme için ayrılmış olarak verilmektedir.
Kursiyer Kazanımları

• Mesleğe yönelik olarak program bitiminde kursiyerin kazanacağı yetkinlikler;
  • Ahşap işleri ile ve geçmeleri yapabilecektir,
  • Basit usül yalıtım yapmayı bilecektir
  • Temel mesleki çizimler ile hesaplamalar yapabilecek,
  • Ahşap kapı pencere doğraması ve montajı yapmayı bilecektir,
  • Ahşap merdiven, bölme, duvar, kepenk, panjur, sineklik, seperatör, ahşap döşeme ve kaplama yapabilecektir.
21 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!