Ankara’da Asbest Tehlikesi Saçan Fabrikanın Yıkımı Durduruldu...

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  [​IMG]

  Ankara’nın Maltepe ilçesinde bulunan eski havagazı fabrikası Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yıkılmaya başlanmıştı.

  Tescilli kültür varlığı potansiyeli taşıyan ve 350 ton asbest bulunan fabrika binasının yıkımına ilişkin Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası bugün saat 11.00’de Ankara Bölge İdare Mahkemesine başvurarak yürütmenin durdurulmasını istedi.
  Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre, Ankara 7. İdare Mahkemesi ise Havagazı fabrikasının yıkımı için durdurma kararı aldı.

  02 Mart 2017
  Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.
   
 2. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ Yönetim Grubu B Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  332
  Firma:
  Desan Tersanesi
  O kadar kanun yönetmelik var fakat bu kadar sorumsuzlukta var... Bunu yapan belediye ise özel sektörden hiç bir şey beklemesinler...
   
  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.
 3. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ Yönetim Grubu B Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  332
  Firma:
  Desan Tersanesi
  Sadece böyle fabrikalarda da değil kentsel dönüşün adı altında saçma mimarilerle ve hala çarpık kentleşmeyle yapılan binalardan önceki yıkılan binaların çoğunda da asbest söz konusu tabi sadece binalarda değil gemiler, araçlar ve birçok yer... Kentsel dönüşümde çalışan arkadaşlara soruyorum hiç binanın herhangi bir yerinde asbest olup olmadığına dair ilgili kurumlara danıştınız mı?
   
  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.