Ankara’da Asbest Tehlikesi Saçan Fabrikanın Yıkımı Durduruldu...

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
C Sınıfı Uzman
Kayıt
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.227
Şehir
Ankara


Ankara’nın Maltepe ilçesinde bulunan eski havagazı fabrikası Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yıkılmaya başlanmıştı.

Tescilli kültür varlığı potansiyeli taşıyan ve 350 ton asbest bulunan fabrika binasının yıkımına ilişkin Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası bugün saat 11.00’de Ankara Bölge İdare Mahkemesine başvurarak yürütmenin durdurulmasını istedi.
Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre, Ankara 7. İdare Mahkemesi ise Havagazı fabrikasının yıkımı için durdurma kararı aldı.

02 Mart 2017
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
B Sınıfı Uzman
Kayıt
12 Ağustos 2014
Mesajlar
337
Şehir
İstanbul
O kadar kanun yönetmelik var fakat bu kadar sorumsuzlukta var... Bunu yapan belediye ise özel sektörden hiç bir şey beklemesinler...
 

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
B Sınıfı Uzman
Kayıt
12 Ağustos 2014
Mesajlar
337
Şehir
İstanbul
Sadece böyle fabrikalarda da değil kentsel dönüşün adı altında saçma mimarilerle ve hala çarpık kentleşmeyle yapılan binalardan önceki yıkılan binaların çoğunda da asbest söz konusu tabi sadece binalarda değil gemiler, araçlar ve birçok yer... Kentsel dönüşümde çalışan arkadaşlara soruyorum hiç binanın herhangi bir yerinde asbest olup olmadığına dair ilgili kurumlara danıştınız mı?
 
Yukarı Alt