Aselsan Geceyi Gündüze Çevirecek...

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  ASELSAN geceyi gündüze çevirecek...
  25 Eylül 2015 Cuma
  Yerli savunma devi ASELSAN, geceyi gündüze çeviren termal kameraların gözünü yüzde 100 yerli imkânlarla üretmeyi başardı.
  [​IMG]

  Türk mühendis ve bilim adamlarından oluşan bir ekip termal kameraların gözü olarak tanımlanabilecek ısıyı algılayabilen kızılötesi dedektörlerin ilk seri üretimini başarıyla tamamladı.

  ASELSAN’da seri üretimine başlanan “Kuantum Kuyulu Kızılötesi Fotodedektörler” ise NASA’nın da uzay uygulamalarında kullandığı bir teknoloji olarak yüksek düzeyde görüntü kalitesi ile öne çıkıyor.


  SAĞLIK SEKTÖRÜNE MÜJDE

  Kızılötesi dedektörler, savunma sanayi açısından büyük önem taşıyor. Bu teknoloji hedef tespiti, gözetleme, atış kontrolü, füze arayıcı başlığı gibi uygulamalarında aktif bir şekilde kullanılıyor. Dünyada çok az sayıda ülkenin sahip olduğu bu teknoloji savunma sanayinin yanı sıra güvenlik kameraları, tıbbi görüntüleme, otomotiv, uydu görüntüleme, enerji güvenliği gibi sivil alanlarda da kullanılabilecek.

  ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken, "Ortadoğu ve Hazar Havzası ile enerji ihtiyacı olan ülkeler arasında köprü konumdaki Türkiye'nin enerji güvenliği projeleri ile istikrarın kırılgan olduğu Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Doğu’nun ortasındaki ülkemizin fiziki sınır güvenliği projelerinde de milli imkânlarla, Türk mühendis ve teknisyenleri tarafından üretilen yeni nesil dedektörlerin kullanılması çok önemli" dedi.

  http://ekonomi.millet.com.tr/aselsan-geceyi-gunduze-cevirecek-haberi/1274530