• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Herhangi bir faaliyet sonucunda oluşan, çevreye atılan veya bırakılan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik EK-1(
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
yer alan sınıflardaki herhangi bir maddeyi ifade eder.

Entegre atık yönetiminin temel amaçları;
**Atık oluşumunun önlenmesi
**Kaynakların geri kazanılması
**Gaz emisyonları ve sızıntı suları miktarının azaltılması
**Katı atığın hacim ve ağırlığının azaltılması
**Düzenli Depolama
Entegre Atık Yönetimi

**Bütüncül bir sistem olmalı (Tüm atık türlerini ve üretim kaynaklarını içermeli)
**Ekonomik değer oluşturabilmeli (Madde ve enerji geri kazanımı)
**Esnek olmalı (Zamanla gerçekleşecek değişikliklere açık olmalı)
**Bölgesel planlama esasına dayanmalı (Kaynakların verimli kullanılması için bölgesel yönetim anlayışı benimsenmeli)

Birlik Modeli
** İdari yapı; İl sınırları öncelikli, mümkün değil ise komşu iller ile ortak Birlik Büyükşehirlerde/büyük illerde mümkünse iki veya en fazla üç Birlik
** Coğrafi konum; İl içi birlikler
** Topografya; İl içinde hangi ilçe hangi Birlik’e bağlanmalı
** Yol durumu; Yol durumu elverişsiz, mesafe uzak ise transfer istasyonu
** Nüfus ; Belirlenen Birlikler için kontrol noktası , Nüfusları 50.000’den büyük olmalı

Ekli dosyalar

• 4976-Gun2-CSB.pdf
    1,9 MB · Görüntüleme: 12