• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

B sınıfı uzmanlık sınavına girebilmek i̇çin gerekli çalışma süresi

Hasan Serhat

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
.
Herkese merhaba,

Bir fabrikada C sınıfı İSG uzmanı olarak çalışmaktayım. Fabrikanın farklı sicil numaralarına sahip 4 ayrı işletmesi bulunmakta ve bu yüzden hepsinde kısmı süreli olarak çalışıyor görünmekteyim. Yeni gelen güncelleme ile hepsinde ayrı ayrı sgk girişim yapılması gerekiyor herhalde. Son yapılan açıklamadan o şekilde anladım.
Benim sormak istediğim konu şu şekilde.
Sigortam 30 gün olarak yattığında sınava girebilmek için 3 yıl mı çalışmış olmam yeterli mi , yoksa 11700 dakikayı doldurarak 3 yıl mı çalışmamız gerekmektedir.
Örneğin 9000 dakika aylık çalışma ile ( kısmi süreli sözleşme ve sgk tam yatmak şartıyla) 3 yıllık çalışma sonunda sınava giriliyor mu?
Yasal olarak bunların belirtildiği bir madde var mıdır?
Konuya hakim arkadaşlardan yardımcı olmalarını istiyorum.

İyi günler...