• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bitirme tezi ön bilgi fikir alışverişi

• Konuyu başlatan tahaumutkorkut
  • Başlangıç tarihi
T

tahaumutkorkut

İş sağlığı ve güvenliği riskleri önlemleri: Bir filtre fabrikasında durum incelemesi
Konulu Yüksek lisans Bitirme tezi hazırlık aşamasında değerli üstadlarin ön bilgi,fikirlerini ve yardımlarını alabilir miyim?

Herşeyden önce bitirme tez hazırlığı kafamda çizemiyorum bı çalışma haritası oluşturacak ışık tutacak bilgilere yöntemlere ihtiyacım var
Teşekkürler

Öncelikle sorum gidip inceleme yapabileceğiniz filtre fabrikası buldunuz mu?

Sonraki sorum proses şemasını çıkardınız mı?

Bu sektör özelinde bir tecrübem yok fakat hammaddeden ürüne kadar proses akışını çıkarırdım ben olsam ve daha sonra her proses için risk değerlendirmesine başlardım.

Fatih ÖzcanFatih Bey, 3 senedir çalıştığım firma ve risk analizini kalite departmanında ben yürütmekteyim. işin pratik kısmını yapıyorum fakat yüksek lisans tez çalışmasında kafamda oluşturamadığım bi durum vardı. Tez danışman hocam anket vererek aklımı karıştırdı aslında. Çünkü Anket üstünden gidemiyorum.

Kübra ErtaşAnketi excel üstünde değerlendirme yapacam 65-70 kişilik bi anket yapıldı bunları excelde değerlendirmesini yapacam. bu işin en kolay kısmı da bu benim işime yarar sağlamıyor yani konu ile bağdaştırma yapamadım. Anketten yola çıkarak ulaştığım tek şey "çalıştığım firmada yapılan risk değerlendirmelerinde çalışanın fikrine başvurulmamış olması" çünkü o kadar güzel cevaplarla karşılaştım ki (: @hafssse hanım aşağıda yazmış olduğunuz bilgi içinde teşekkür ederim. Yardımlarınızın devamını fikirlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• BİTİRME TEZ ÇALIŞMASI.xlsx
    14 KB · Görüntüleme: 7
Herkese günaydın, öncelikle bir işletme bulunması ve tüm dokümanlarına erişilmesi, sahanın incelenmesi gerekli. Bitirme projemin içerik kısmını sizinle paylaşıyorum. Bu başlıkların altını kendi işletmenizdeki unsurları koyarak doldurabilirsiniz. Anket yerine risk analizinin bir bölümünü dahil edebilirsiniz projenize. Benim danışmanımda anket istemişti ben farklı oluşturdum.

Ekli dosyalar

• içerik 2.PNG
    içerik 2.PNG
    43,6 KB · Görüntüleme: 5
  • içerik1.PNG
    içerik1.PNG
    46,6 KB · Görüntüleme: 5