• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Boyacı Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Tanımı

Boyacılar; yapıların beton, ahşap, sac, metal, iç ve dış yüzeylerini tavan, duvar, merdivenleri, yağlı, plastik boya, vernik ya da kaplama malzemeleriyle kapatan ve alçı malzemelerini de kullanarak alçı sıva yapabilen kişilerdir.

Giriş Koşulları

• İlkokul mezunu ya da okur yazar olmak,
  • Boyacılık mesleğini yapabilecek fiziksel ve bedensel yeterliliğe sahip olmak.
İstihdam Alanı

• Boyacılık mesleği inşaat teknolojisi alnı içine girmektedir.
  • İnşaat sektörü, belediyeler, bayındırlık hizmetleri, devlet demir yolları, su işleri, iller bankası, Elektrik dağıtım şirketleri, Havayolları, Türk Telekom, bürolar gibi oldukça geniş istihdam alanı bulunmaktadır.
Eğitim Öğretim Ortam ve Donanımları

• İnşaat Teknolojisi standart donanım ve ekipmanları gerekmektedir.
  • Program mesleki eğitim ve halk eğitim merkezi ile mesleki eğitim veren firmalar tarafından meslek eğitimi verilmektedir.
Belgelendirme

• Boyacı mesleki eğitim programının amacı, boyacılık mesleğinin gerektirdiği mesleki kazanımları kursiyere verebilmektir.
  • Kişilerin tamamladığı modüller ve eğitimin tamamı sertifikalandırılmaktadır.
  • Kişilerin aldıkları sertifikalar mevzuata göre değerlendirilir.
  • Kişiler gelecekte meslek değiştirmek isterse, mesleğin ilişkili olduğu başka mesleki eğitim programlarında aldığı sertifika değerlendirilir.
  • Fark modülü eğitimini alanlar, ikinci meslekte kendini yetiştirebilir.
  • Program bitiminde kişilerin kazandığı yetkinlikler belgelendirilir.
  • Boyacı mesleki eğitimi programını başarıyla bitirenler, sertifika almaya hak kazanır.
Eğitim Süresi

• Boyacı mesleki eğitimi toplam saati 840/568dir.
  • Eğitim süreleri modüllere ayrılmıştır.
  • Kazanımlar
  • Kursiyer boyacı mesleki eğitimi tamamladıktan sonra,
  • İnşaat teknolojisi konusunda bilgi ve donanıma sahip olacaktır, alanı ile ilgili işleri yapabilecektir.
  • Mesleğin gerektirdiği yetkinliklerle donanmış olacaktır.
  • Mesleğin gerektirdiği özel yetenekleri kazanmış olacaktır.
  • Mesleki eğitim programı sayesinde kendi başına elde edemeyeceği bilgiler daha hızlı bir şekilde öğrenecektir.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!