• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dedektör ag için

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
TANIMI: AC ve DC alçak gerilimli ( 0-400 V ) sistemlerde enerji olup olmadığını gösteren teçhizattır.
ag_dedektör.png
YAPISI: Enerji ile temas ettirilmesi halinde üzerindeki dijital gösterge, lamba veya let’ lerin yanmasıyla enerji olup olmadığını ve uygulanan gerilimin değerini gösterir.

Dedektörün, enerji olduğu tahmin edilen yere temas işlevini yerine getirmek için kullanılan iki adet ucu mandallı ( maşa ), veya çubuk şeklinde kontağı vardır.Kontaklar ile cihaz arasındaki irtibatı isteğe göre uzunlukları ve renkleri değişen bükülgen (fleksbıl) kablolar sağlar.

Çubuklar veya mandallı kontaklar, kablo ve dedektör iyi bir şekilde izole edilmiş olmalı, kontaklarda ellerin çıplak ( enerjili ) kısımlara değmemesi için siperliği olmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

1- Dedektörün tüm aksamı ısıya, neme, suya ve darbelere karşı mukavim olmalıdır.
2- Dedektörün tüm aksamı 1000 Voltluk test gerilimine karşı mukavim olmalı ve kontaklar üzerinde ellerin çıplak ( enerji altındaki ) kısımlara değmemesi için siperliği olmalıdır.
3- Kablolar değişik renkte ve bükülgen olmalıdır.
4- Temas eden noktalarda enerji olup olmadığını gösteren dijital gösterge, lamba ve let’ lerin yanında kaç voltluk gerilimin olduğunu anlamaya yarayan ( 12-24-48-110-220 ve 380 V gibi) kademeler olmalıdır.
5- Dedektör 0 ile 400 V arasında AC ve DC gerilimde çalışabilmelidir.
6- Dedektör üzerindeki göstergeler gün ışığında rahatlıkla görülebilmelidir.
7- Dedektörün kullanımı, taşınması kolay ve hafif ( yaklaşık 100-150 gr ) olmalıdır.
8- Dedektör kontakları mandallı ise mandalda bulunan yaylar ve tüm metal aksam paslanmaz malzemeden olmalıdır.
9- Malzeme üzerinde;

-Yapımcı firma adı ve sembolü,
-İmal yılı,
-Kullanım gerilimi min-max

silinmeyecek şekilde bulunmalıdır.

Kaynak : TEİAŞ
 

Ekli dosyalar

  • AG DEedektörü.doc
    5,9 MB · Görüntüleme: 6
Üst