• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Yönetim Sistemleri Nedir?

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Entegre Yönetim Sistemleri Nedir?
Entegre Yönetim Sistemleri; birden fazla yönetim sisteminin tek çatı altında toplandığı ve gereklerin aynı anda karşılandığı bütünsel uygulanan sistemlerdir. Entegre Yönetim Sistemi'nin içeriği nedir? Entegre Yönetim Sistemleri'nin faydaları nelerdir? Kuruluşlara hangi faydaları sağlar?

4025cb9e-c646-4de1-a3d3-56fd9390976b.jpg

Entegre Yönetim Sistemleri

Kurumlar genellikle birimlerini kendi içinde problemlerini çözdükçe ayrı ayrı kurmaya çalışırlar. Ama yapılması gereken kurumu bu dağınıklıktan kurtarmaktadır. Çünkü dağınık bir bakış açısı çoğu zaman bütüne odaklanmayı engeller. Kuruluşunuzu işleten ve ne olursa olsun tüm hedeflerinizi bir kerede ele alan Entegre Yönetim Sistemi işte tam da bu noktada devreye giriyor. Bir işi yönetirken onlarca yönetim sistemini sonuca erdirmek zorlu bir iştir ama bunu elde etmek maliyetleri ve dış tetkiklerin aksamasını azaltmanın yanı sıra kuruluşunuzun için birçok yönden faydalı olacaktır.

zemin_ISO_entegre.jpg

Entegre yönetim sistemi denetimi her bir sistemin birbiriyle kesiştiği ortak noktalar olması nedeni ile sistemlerin ayrı ayrı belgelendirilmesi çok uzun bir zaman alıyor, ama entegre bir sistemle bu hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Entegre Yönetim Sistemi Nedir?

Entegre Yönetim Sistemi kurumların birden fazla olan yönetim sistemlerini bir araya getirerek oluşturulan sistemler bütünüdür. Sistemler sorunları ayrı ayrı çözmek yerine bu yapı içinde bütünsel olarak yaklaşıp çözerek birçok yönden kazanım sağlarlar.

performance_performantie_management_gestion_performances.jpg

Entegre Yönetim Sistemi'nin içeriğini sıralayacak olursak;

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri

OHSAS 18001 İş Sağlığı & Güvenliği Yönetim Sistemleri

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri

Özelleştirilmiş Tek Gıda Tetkikine İlişkin Çözümler

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri

AS 9000 Hava-Uzay Temel Kalite Sistem Standardı

Belirli sektör ya da müşteri gereksinimleri ve müşteri hizmet standartları sistemlerini bir araya getirilerek koşul, gereklilik veya standartların ortak olarak karşılanmasına yönelik el kitabı, prosedür veya talimatlar oluşturmak yoluyla planlandığı, yönetildiği, etkinliğinin sürekli olarak iyileştirildiği sistemler bütününden oluşur.

Entegre Yönetim Sisteminin Kuruluşlara Faydaları

Entegre Yönetim Sistemleri uygulayan şirketlerde dört amaç benimsenir;
İnsan mutluluğu (toplam kalite yaklaşımı), maliyet yaklaşımı (önleme ve ölçme maliyeti), paydaşlık yaklaşımı (beraber var olma), pukö yaklaşımı (sürekli iyileştirme).

Reputaion.Management.Services.4.jpg

Entegre Yönetim Sisteminin Yararları

Bütün yönetim sisteminizin bir seferde sertifikalandırılması gerçekleştirilir. Sizi zaman kaybından kurtararak bütüne odaklanmanızı sağlar.

Tümleşik bir yapı olması dolayısıyla odaklanma artışı işlerin tekrarını önler.

En sade hale geldiğinden gereksiz kaynak kullanımını önler.

Maliyetlerdeki azalma ile karlılık artışı sağlanır.

Daha az denetimden geçerek işinizin aksamasını engeller.

Kurumsal sinerji artışı sağlar.

Çalışanların motivasyonunu artımını sağlar.

Tek bir dokümantasyon sistemi yardımıyla daha etkili planlama sağlanır.

Sürekli iyileştirme sayesinde ticari kalıcılık ve üstünlük sağlanır.

Denetimde sırasından eksiklikler tespit edilerek kuruma özel yenilikler sağlanır.

Entegre Yönetim Sistemi Eğitimi ile...

entegre_yonetim_sistemi.jpg

Farklı standartların genel olarak endüstride ve hizmet sektörlerinde nasıl uygulanacağını, kendi şirketinizde neler yapmanız gerektiğini,
Yukarıda saymış olduğumuz içeriklerle entegre bir yönetim sistemi kurulabilmeyi ve sistemlerin yönetilebilir olmasını,
Entegre Yönetim Sistemleri Standartları'na göre iç denetim tekniklerini,
Entegre Yönetim Sistemi'nin etkinliğini tehdit eden uygulama hatalarını saptayabilecek, etkin bir şekilde denetim yapabilmeyi öğreneceksiniz.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!