Gazetecilere Meslek Hastalıkları Eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.223
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Yazar: Meslek Hastalığı / 6 Nisan 2016

  [​IMG]

  Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın desteğiyle gazetecilere meslek hastalıkları ve iş güvenliği konusunda eğitim verecek.

  Eğitimler altı atölyeden oluşacak.

  Konuyla ilgili açıklama yapan TGS İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş, iş güvenliği konusunda farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

  Türkiye’de basın özgürlüğü konusunda çok ciddi sıkıntılarımız var, cezaevlerinde tutulan 29 meslektaşımız var, her gün adliye koridorlarını dolduran onlarca meslektaşımız var, daha dün gözaltına alınan meslektaşlarımız oldu. Medya üzerindeki bütün bu baskılar gazetecilerin kendi kişisel sorunları görmezden gelmelerine neden oluyor. Biz bu konuda farkındalık yaratmak istiyoruz.”

  TGS’nin eğitimleri İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir’de yapılacak.

  Bir çok meslektaşımız yaptıkları işten kaynaklı yaşadıkları sağlık sorunlarının meslek hastalığı olduğunun farkında değil. Bu eğitimlerle gazeteciler içerisinde bu bilinci arttırmak istiyoruz“ diyen Durmuş, ilk olarak 9 Nisan Cumartesi günü İstanbul Nippon Otel’de eğitim düzenleyeceklerini kaydederek tüm gazetecileri bu eğitime katılmaya çağırdı.

  *

  kaynak: Bianet
  Yazar: Meslek Hastalığı / 6 Nisan 2016
  http://www.meslekhastaligi.net/gaze...gn=Feed:+isgrehberi+(İş+Sağlığı+ve+Güvenliği)
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.