Göz Ve Boy Duşu - Diphoterine® Solüsyonu

Konu, 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' kısmında Ayça Güzel tarafından paylaşıldı.

 1. Ayça Güzel

  Ayça Güzel Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  30
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma:
  Altınışık
  GÖZ VE BOY DUŞU - DİPHOTERİNE® SOLÜSYONU

  Diphoterine® Solüsyonu nedir?  Diphoterine® Solüsyonu; kimyasal kazalarda göze ve cilde sıçrayan kimyasal maddeler için acil müdahale ürünü olarak kullanılan suyun olumlu etkilerini koruyan, limitli taraflarını tamamlayan hipertonik, amfoterik (çoklu reaktif yüzeye sahip) ve çok yönlü bir yıkama solüsyonudur.  Diphoterine® Solüsyonu'nun Mekanizması  • Su ile yıkamanın mekanik özelliklerini taşır ve kimyasalı doku yüzeyinden süpürür.

  • Amfoterik karekteri ve çeşitli reaktif yüzeyleri sayesinde kimyasal yanıklara neden olan aşındırıcı ve tahriş edici kimyasallar üzerinde etkili olur. Bu ürünler asitler, bazlar, solventler ve diğer kimyasallardır.  ÖZELLİK ve AVANTAJLAR  Tüm kimyasallar üzerinde ve her konsantrasyonda etkilidir.

  Diphoterine® Solüsyonu, hipertonikliği sayesinde kimyasalın dokuya girişini engeller ve kimyasalı dokudan çıkarmaya yarayan bir ters akım oluşmasını sağlar.

  Basit ve acil kullanım için idealdir.

  Maksimum verim sağlayabilecek şekilde formlanmıştır.

  İkincil tedaviye olan ihtiyacı ortadan kaldırır veya azaltır. İş gücü kaybının önüne geçer.

  Gecikmiş yıkama kullanımında da etkilidir, medikal tedaviye yardımcı olur.  Diphoterine® Solüsyonu, ''Medikal Araç Sınıf II A'' olarak tanımlanmış CE 0459 sertifikalı ve EN 15154 -3 /4 standartlarına uygundur.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.