Inşaat Güvenlik Ağı

Konu, 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' kısmında Ayhan UĞUR tarafından paylaşıldı.

 1. Ayhan UĞUR

  Ayhan UĞUR Kayıtlı Üye Diğer Belge

  Mesajlar:
  8
  Firma:
  Oğuzhan Çelik İskele ve Kalıp San. A.Ş.
  2015 yılı ile birlikte, kullanımı her geçen gün artan ve bir zorunluluk haline getirilen güvenlik ağı konsol platformları hakkında bilgilendirme amaçlı olarak aşağıda bazı bilgiler paylaşılmıştır.


  GÜVENLİK AĞI

  Güvenlik ağı konsolu ( Platform - Yakalama ağı ) artan iş güvenliği denetimleri sonrası oldukça yaygınlaşmıştır. Yerden yükselmeye başlayan inşaatlarda, üst katlardan aşağıya malzeme düşmelerini önleyerek aşağıda bulunan çalışanları koruduğu gibi, personel düşmelerinde de can kurtarabilmektedir.

  [​IMG]

  Güvenlik ağı konsolu ve kullanılan yakalama ağları bağlantı ve kurulum şartları bakımından TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2 standartlarına uyumlu olacak şekilde imal edilir.( Ancak bugün için TSE tarafından bu konuda ayrıca belgelendirme yapılmamaktadır. )

  Güvenlik Ağı Sistemleri Tüv Süd Türkiye tarafından TS EN 1263-1 Bölüm 7 ye göre test edilmiş ve onaylanmıştır.

  [​IMG]

  Güvenlik Ağlarımız cepheden dışa doğru 4m, yana doğru 6m olmak üzere 24m² alan kapatmaktadır.
  ( Özel ölçüler için de üretim yapılmaktadır. ) Ayrıntılı bilgi için Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  İnşaat Güvenlik Ağı konusunda en önemli dikkat edilmesi gereken madde, ağın kalitesidir. Çünkü Metal Platform / Konsol ne kadar dayanaklı olursa olsun işi asıl yapacak olan AĞ dır.

  Dış ortamlarda UV dayanımının yüksek olması, elastikiyetinin fazla olması, mukavemetinin üst seviye olması ve TS EN 1263 standartlarında atıf yapılmasından dolayı Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız. olarak tercih ettiğimiz güvenlik ağı; POLİAMİD ( Polyamid ) AĞ dır.

  Piyasada bulunana diğer Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız., Polipropilen, polyester ve karışım ham maddeli ağlardır. TS EN 1263 standardında ise sadece 2 tip ağa atıf yapılmıştır. Poliamid ve polipropilen. Ancak Her yönüyle üstün olan ağ Polyamid Güvenlik Ağıdır.


  Güvenlik Ağı Fiyatları

  Tabi bu durumda güvenlik ağı fiyatları da bu seçilen ham maddelere göre değişmektedir. Sadece Fiyatına bakarak ürün tercih ederseniz yanılmış olacağınızı şimdiden belirtmek isteriz. Çünkü bu ham maddelerin fiyatları arasında çok büyük fark vardır.

  Güvenlik Ağı Özellikleri

  Güvenlik ağları 10 cm x 10 cm ebatlarında göz aralıklı ve 6 mm çapında et kalınlığına sahip iplerden örülmelidir. Örgü şekline göre güvenlik ağları ikiye ayrılıyor,
  • Makine Örgüsü Güvenlik Ağı
  • El Örgüsü Güvenlik Ağı
  Makine örgüsü güvenlik ağları eksiz olarak üretilebilmektedir. El örgüsü sistem ise yer yer eklidir. Yani Makina örgüsü sistemde hiç düğüm yeri görmezken, yani düğümsüz olarak imal edilmişken, el örgüsü ağda düğüm yerleri olabilmektedir. Bu durum çok büyük bir avantaj veya dezavantaj oluşturmaz.

  Güvenlik ağları genellikle beyaz renkte üretilmektedir, ancak yüklü siparişleriniz için, termin süresinde imkan verilirse, isteğe göre renk seçme durumu da söz konudur. Ayrıntı için Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Güvenlik Ağı .
  Güvenlik Ağı Konsollarımızın kurulumu pratik, üst katlara taşınması çok seri, mukavemeti yüksek ve kullanılan ağlar; açık havada UV dayanımı en yüksek poliamid ham maddeye sahiptir.

  [​IMG]

  Güvenlik Ağları 10cm x 10cm göz aralığında 6mm polyamid ipten örülmektedir.
  Kurulum şartları bakımından TS EN 1263-1 ve TS EN 1263-2 standartlarına uyumlu olacak şekilde imal edilir ve bu şartları taşıdığına dair yapılan testlerin sonuçları doğrultusunda TÜV-SÜD Türkiye tarafından onaylıdır.

  [​IMG]

  Ayrıntılı bilgi için Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Diğer Belge

  Mesajlar:
  1.990
  Firma:
  Sembol Construction
  Ayhan bey,

  Güvenlik ağları konusu gerçekten önemli fakat bir o kadar da zayıf olduğumuz konulardan birisi. Güvenlik ağı montajını ayrıntılı gösteren video yada resimli paylaşımlar yapmanız da mümkün müdür?

  Ayrıca hepimiz biliyoruz ki güvenlik ağlarının satın alımı ve montajı uzman kişilerce yapılmalıdır peki bu konuda çalışan kalifiye olmayan firmalardan koruyacak teknik şartname örneği paylaşmanız mümkün müdür?
   
 3. Ayhan UĞUR

  Ayhan UĞUR Kayıtlı Üye Diğer Belge

  Mesajlar:
  8
  Firma:
  Oğuzhan Çelik İskele ve Kalıp San. A.Ş.
  Fatih Bey Merhabalar,

  Öncelikle bilgi vermek isterim ki güvenlik ağı konusunda TSE çalışmalarını tamamladı, çok yakında bu konudaki standardı aktif hale getirip, firma ve ürün belgelendirme işlemine başlayacaklar.

  Ayrıntılı montaj fotoğraflarımız var, ancak bunları çok detaylı paylaşamıyorum Çünkü bu konuda maalesef ürün kopyalama bir problem. Ancak ilerleyen günlerde fırsat buldukça farklı fotoğraflar da paylaşırım.

  Güvenlik Ağı Konsolu satışıyla birlikte kurulum kitapcığı da veriyoruz. Ve kurulum için bir süpervizör uzman arkadaş gönderiyoruz. Şantiye ortamında bize kurulumu öğrenmek üzere tahsis edilen personellere, kurulum ayrıntılı ve uygulamalı olarak gösterilmekte ve akabinde istenirse bu personellere eğitim verildiğine dair bir belgede vermekteyiz. Tabi bu belge sadece firmamız tarafından verilen şantiye uygulamasına katıldığına dair bir belgedir.

  Fotoğraflarda görülen sistemin kurulumu çok basit ve hızlıdır. Kule vinçle kurulabildiği gibi , vinç olmayan inşaatlarda ellede kurulumu yapılabilmektedir.
   
 4. Ayhan UĞUR

  Ayhan UĞUR Kayıtlı Üye Diğer Belge

  Mesajlar:
  8
  Firma:
  Oğuzhan Çelik İskele ve Kalıp San. A.Ş.
  Birde video paylaşayım.

   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 5. noname

  noname Kayıtlı Üye A Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  25
  Firma:
  1
  Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız. isimli sitemizi Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız. olarak sürdürmekteyiz. Güvenlik ağı yazımızın en güncel hali aşağıdaki gibidir:

  Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.