Inşaatta Hayat Kurtaran File

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Enver Çığşar tarafından paylaşıldı.

 1. Enver Çığşar

  Enver Çığşar Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  331
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma:
  SASA Polyester San. A.Ş
  Adana'da inşaatın 9'uncu katından düşen kalıp ustası, 7'inci kata çekilen güvenlik filesi sayesinde hayatta kaldı.
  adana-1.jpg
  Adana’da 10 katlı inşaatın 9’uncu katından düşen kalıp ustası, 7’inci kata çekilen güvenlik filesi sayesinde ölümden döndü. Edinilen bilgiye göre, inşaatlarda kalıp ustası olarak çalışan Metin Yalçın (46) sabah saatlerinde Çukurova ilçesi 100. Yıl Mahallesi’ndeki inşaata geldi. İnşaatın 9’uncu katına çıkarak kalıpları 10’uncu kata taşımaya başlayan Yalçın, ayağı takılınca dengesini kaybedip 9’uncu kattan düştü. Yalçın’ın 7’inci kata çekilen güvenlik filesine düştüğünü gören arkadaşları hemen sağlık ve Can-Kur ekiplerine haber verdi.
  Adana’da 10 katlı inşaatın 9’uncu katından düşen kalıp ustası, 7’nci kata çekilen güvenlik filesi sayesinde ölümden döndü. Edinilen bilgiye göre, inşaatlarda kalıp ustası olarak çalışan Metin Yalçın (46) sabah saatlerinde Çukurova ilçesi 100. Yıl Mahallesi’ndeki inşaata geldi. İnşaatın 9’uncu katına çıkarak kalıpları 10’uncu kata taşımaya başlayan Yalçın, ayağı takılınca dengesini kaybedip 9’uncu kattan düştü. Yalçın’ın 7’nci kata çekilen güvenlik filesine düştüğünü gören arkadaşları hemen sağlık ve Can-Kur ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen Can-Kur ekipleri itfaiye merdiveniyle Yalçın’ın düştüğü yere çıkıp fileyi keserek işçiyi kurtardı. Aşağı indirilerek ambulansa alınan Metin Yalçın, Adana Devlet Hastanesine sevk edildi. Yalçın’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
  İnşaatta hayat kurtaran file
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Üst Yönetim

  Mesajlar:
  1.131
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  Sembol Construction
  Haberi ben paylaşacaktım ama sağlık sorunları nedeniyle yazamamıştım.

  İş güvenliğinin önemini somut olarak ortaya koyan bir örnek.
   
  Musa Kamil Ekin ve Enver Çığşar bunu beğendi.
 3. Enver Çığşar

  Enver Çığşar Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  331
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma:
  SASA Polyester San. A.Ş
  ben ilk işe başladım sıralarda güvenlik ağı çektik baya bir emekle sonra sında ise bir gün 18 yaşını geçmiş bir personel geldi bütün evraklar tam eğitimini verdik artı eğitimleri de yüksekte çalışma vb iş başı yaptıktan iki saat sonra haber güvenlik ağına biri düştü dediler gittim baktım o elemandı yeni işe başlayan bir tane önlemin hayat kurtarmanın ve herkese iş güvenliğinin önemini vurguladı bu olay bize ama ağın şaşkınlığı görmeye değerdi adana kendi ilim olması ile beraber iş kazaları çok yaşanan bir şehir umarım bu haber bütün iş veren işçilere ve biz isg uzmanlarına örnek olur alınan bir önlem hayat kurtarır
   
 4. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Adana'da yaşanan iş kazasının analizi...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  kadir ATMACA ve Enver Çığşar bunu beğendi.