• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Isıtma Ve Doğalgaz Iç Tesisat Mesleki Eğitimi Nedir?

Meslek Elemanı Tanımı

Isıtma ve doğalgaz iç tesisat işlemlerini, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirebilen kişilerdir.

Giriş Koşulları

• Okuma yazma biliyor olmak veya ilkokul mezunu olmak,
  • Bedensel ve fiziksel olarak mesleği yapabilecek yeterliliklere sahip olmak,
  • Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporu sahibi olmak.
İstihdam Alanları

Bireyler, başta tesisat teknolojisi ve iklimlendirme olmak üzere pek çok sanayi alanında ısıtma ve doğalgaz iç tesisat işlerinde çalışma imkanı bulabilirler.

Eğitim Öğretim Ortam Ve Donanımları

• Hayat Boyu Öğrenme Genel müdürlüğünce yetki verilen kurumlar ve sektördeki işletmelerde mesleki eğitimler verilir.
  • Programın doğru bir şekilde uygulanması için tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı standart donanımları ile ilgili ekipmanlar gerekmektedir.
Belgelendirme

• Isıtma ve doğalgaz iç tesisat mesleki eğitimi programında meslek elemanlarının sahip olması gereken yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitimler verilir.
  • Program bitiminde kursiyerin aldığı eğitimler, belgelendirilir ve mevzuat doğrultusunda sertifikada değerlendirilir.
  • Kişiler meslek seviyesine göre sertifika alabilir.
  • Mesleki yeterliklere sahip olan kişiler, sertifika almaya hak kazanır ve meslek ile ilgili işyerlerinde çalışma imkanı bulur.
Eğitim Süresi

80/ 40 saat olarak planlanan eğitim süresi, okul, şletme ve bireysel öğrenme için dağılım göstermektedir.

Kursiyer Kazanımları

• Isıtma ve doğalgaz iç tesisat mesleki eğitimi programı sonunda kursiyer;
  • Sac işçiliği ve çelik, bakır, plastik, alüminyum boruları montaja hazırlayarak monte edebilecek bilgi ve beceriye sahip olur.
  • oksi asetilen ve elektrik Ark kaynağı ile boru kaynağı yapabilir,
  • Kat kaloriferi tesisatı, ısıtıcı montajları yapabilecektir.
  • Kazan dairesi tesisatını çekilerek, boyler ve şalter bağlantıları yapabilecek, doğalgaz kolon hattı döşeyip, Daire ark boruları döşeyerek, sayaç montajları yapabilecektir.
  • Yakıcı cihazların montajı, bacalı cihazların montajı, kumanda elemanlarının montajı ve elektrik bağlantılarını yapmayı bilecektir.

28 Nisan 2016
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!