Iş Başında Sürüş Güvenliği : Üretken Yaşlanma Ve Toplam Işçi Sağlığı

Musa Kamil Ekin

C Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
6 Nisan 2015
Konu
2.038
Mesaj
2.221
Tepki
939
Şehir
Ankara
Bir çoğumuz, iş, okula gitmek için her gün bir araçla gitmekteyiz, ya da alışveriş yapmaktayız. Biz işçiler ve işverenler aklımızı önünde güvenli sürüş tutmak gibi nasıl dikkate almak önemlidir. Bireysel sürücüler her zaman motorlu araç güvenliği bir rolü varsa da, çalışma ortamlarında örgütsel düzey değişiklikleri bireysel davranışlarda yaralanma ve sakatlık önleme için etkili ve sürdürülebilir. Araç vardır değiştirir. Sürücü emniyet araçları için toplam İşçi Sağlığı ®yaklaşım alarak destekleme politikaları yolda güvenli işçileri tutmak yaptı ise bu nedenle promosyon çınlama ömür boyu işçi sağlığı ve refahı. yaşlanan iş gücü için, bu güvenlik, sağlık ve çalışma hayatı boyunca refahını teşvik örgütsel düzey girişimlerin kurulması anlamına gelir.

Tez Yaklaşımları başlarken zor görünebilir, ama olmak zorunda değildir. Bu politikalar, programlar ve uygulamalar geliştirerek Onların geribildirim birleştirilerek araçlar Safety- motorlu araç ile ilgili işçi ihtiyaçlarını öğrenerek başlayın. İnsanların çalışma hayatları boyunca değişebilir mindthat becerileri tutarak, tartışma her yaştan işçileri Engage ve sürüş yeteneği görme düşüşler veya işitme veya normal yaşlanma ile ilişkili diğer faktörlerden etkilenebilir etmedi.

senin işçilerin sorun: olan var fırsatları koşulları, çalışma iyileştirmek için Onlar sürüş ile ilişkili olduğundan? sürüş güvenliği Etkileyen programları ve vardiya mı? teslimat programları veya zaman çizelgesi gerçekçi mi? yemek ve dinlenme molaları yeterli mi? önerilerine açık olmaktır.

Stres ve dikkat dağıtıcı da, sürüş etkileyebilir onunla geldi. Esneklik işçi güvenliğinin iyileştirilmesi için önemli bir bileşeni olabilir. Sunan işçiler nasıl üzerinde kontrol ve çalışma gerçekleştirilir zaman yönetmek ve işle ilgili stresi hafifletmek için yardımcı olabilir.

Yönetici ve denetçiler desteklemek ve motor araç güvenliğini teşvik edebilir:

  • motorlu taşıtların çalışırken güvenli işçileri tutmak için bir araya hedefler belirleyerek.
  • Rescheduling veya sürüş koşulları güvensiz hale gelirse işçi seyahat yeniden yönlendirme.
  • işçilere güvenli sürüş politikaları, uygulamaları ve eğitim programlarının geliştirilmesinde söz veriyorum.
  • Her yaştan işçilerin karşılaştığı riskleri sürüş için özel egzersiz sunuyor.
  • Onların güvenli sürüş üzerine ilaç ve kronik tıbbi durumların olası yan etkileri hakkında genel bilgi işçileri sağlanması.
  • kaynaklarla işçileri bağlama önlemek veya sürüş etkileyecek Could kronik koşulları ele almak. Örnekler arasında Could: yerel sağlık fuarları; görme, işitme, ya da madde bağımlılığı sorunlar için gösterimleri; ya da, kendi kendine uygulanan uyku ve uyku apnesi anketler.
  • Sunan tele-çalışma, esnek zamanlı ve diğer esnek çalışma takvimi düzenlemeleri. Bu en tehlikeli ve stresli zamanlarda yoldan işçi tutarak, bu yüzden ancak kronik sağlık koşulları genel önlenmesi veya yönetim için zaman izin değil sadece yardımcı olabilir.
işçiler, birinci basamak denetçiler ve yöneticiler olarak, her planlı ve güvenli bir şekilde yürütülen edilmektedir çalışma gün ve commuting boyunca surethat sürüş yapımında rol oynamaktadır. Onların çalışma hayatı boyunca sıra işyeri benzersiz ihtiyaçlarını ve zorluklarını göz önünde bulundurarak, planı daha iyi ve sağlıklı, güvenli işçileri tutmaya yardımcı senin Organizasyon-tüm işçiler için seyahat yönetmek.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
 
Yukarı Alt