Iş Güvenliği Gelişim Dergisi 2 Çikmiştir...

Konu, 'İşyerinde İletişim Teknikleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Dergimizin ilk sayısına gösterilen ilgi, biz dergi ekibini gururlandırdığı gibi bizim doğru iş yaptığımız konusundaki inancımızı da pekiştirmiştir. Bir sonraki sayıda yasal bir hale getirmek için gayret edeceğiz.

  Günümüzde iş kazası ve meslek hastalıklarında küreselleşen dünyanın tüketim ve üretim çılgınlığına bağlı olarak arttığını görmekteyiz. İSG alanındaki teknolojik yeniliklerin tehlikeli durum ve davranışları aza indirdiği düşünülsede, binaların gökdelen halini alması,yer altı maden,doğalgaz,petrol vb üretimindeki artış,yeni kimyasalların kullanılması, tarımda kullanılan biyolojik ajanların çeşitliliğindeki artış gibi bir çok unsurla beraber iş kazası ve meslek hastalıklarında artış görülmektedir. Bu sorunların,sadece mevzuatlarla ve denetim,teftiş gibi geleneksel devlet fonksiyonlarıyla çözülemediği anlaşılmıştır.

  Biz İSG profesyonellerine bu noktada çok fazla yük düşmektedir. Bilgilerimizi sürekli güncellemeliyiz.Analitik düşünceye sahip olabilmek için sürekli okumalıyız. Ülkemizde İSG konusunda basılı yayın sayısı oldukça azdır. Dergi olarak ülkemizdeki bu bilgi açlığını giderilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
   

  Ekli Dosyalar:

  Ali KİLCİ bunu beğendi.
 2. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ Yönetim Grubu B Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  332
  Firma:
  Desan Tersanesi
  Güzel ve öğretici devamını bekleriz :)