Iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği belgesi vize işlemleri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Diğer Belge
Kayıt
30 Mart 2014
Mesajlar
2.031
Şehir
Astana
Aşağıdaki yönetmelik maddesi hükümlerince iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimleri 5 yılda 1 vize işlemlerini yapma zorunluluğu bulunmaktadır.Vize işlemleri için sertifika yada dilekçe göndermeye gerek yoktur.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
üzerinden İSG-Katip sistemine girerek Başvurular yapılmaktadır. Sistem üzerinde Vize süresi belirtilmekle beraber 60 günden az kala başvuruları sistem üzerinden yapılabilmektedir.
MADDE 12 –Aynı Yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci ve ikinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(1) Yetki belgelerinin, eğitim kurumu tarafından beş yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Belge almak veya vize işlemlerini yaptırmak isteyen kurumların;​
a) Bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine uygunluk sağlamaları,​
b) Bakanlıkça belirlenen belge veya vize bedelini ödemeleri,​
gereklidir.​
(2) Yetkilendirilen kurumlar beş yılın tamamlanmasına en fazla 60 gün kala vize işlemleri için Genel Müdürlüğe müracaat eder. Yukarıda belirtilen süre içinde müracaat etmeyen kurumların eğitim programları, vize işlemleri tamamlanıncaya kadar onaylanmaz. Vize süresinin bitiminden itibaren üç ay içinde vize işleminin tamamlanmaması durumunda yetki belgesi Genel Müdürlükçe doğrudan iptal edilir.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
İSG katipte tanımlı olan iş güvenliği uzmanı,işyeri hekimi,diğer sağlık personelleri ve eğitici belgesi olan başvuruda bulunacak adaylar;

1.png
  • İSG-katip ana sayfasında solda yer alan Sertifikalar kısmına tıklayınız. Sağ kısımda sertifika bilgileriniz gözükmektedir. Vizeye kalan gün sayısını kontol ediniz. (60 günden az zaman kalmışsa başvuruyu sistem üzerinden yapmaya olanak sunulmaktadır.) Sertifikanızı seçerek vizeler butonuna basınız.
3.png


  • Ekle butonuna basınız ve çıkan pencerede kayıt butonuna basınız.
  • Başvurunuz kayıt altına alınacak ve birkaç gün içinde vizeler kısmında 'Banka bildirimi gerçekleştirildi, Vize ücretinin yatırılması bekleniyor.' şeklinde yazı gösterilecektir.
1542955280490.png

Her yıl belirlenen belge vize ücreti, yukarıda ki bildirim geldikten sonra, iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü'nün Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılacaktır. Yatırılacak Tutar Banka sisteminde görülecektir. Kimlik numaranızı banka görevlisine söyledğiniz zaman sistemde adınız çıkacak ve işlemi tamamlayabileceksiniz.
 

Dosyalar

Son düzenleme:

Katıger

Kayıtlı Üye
C Sınıfı Uzman
Kayıt
10 Nisan 2014
Mesajlar
1
Ben belgemi kullanmadığım için vize yaptırmayı atlamışım. ve üzerinden 6 ay geçmiş. şimdi vize yaptırabiliyor muyum yoksa belgem direk iptal mi oluyor
 
Yukarı Alt